HP zwalnia, ceny akcji rosną

Kompania Hewlett-Packard zapowiedziała zwolnienie 9 tys. pracowników w związku z restrukturyzacją i skomputeryzowaniem jej baz danych. Zwolnienia będą się odbywały na przestrzeni najbliższych trzech lat i obejmą około 3 proc. personelu firmy, która obecnie zatrudnia 304 tys. pracowników na całym świecie.

     fot. HP Co. zamierza zwolnić 9 tys. osób

Kompania poinformowała równocześnie, że w miejsce zwolnionego personelu zatrudni 6 tys. nowych osób w sektorach zajmujących się sprzedażą i dostarczaniem jej produktów.

HP nie podało lokalizacji, w których nastąpią zwolnienia, natomiast podało liczby, na które się one przełożą. Zdaniem przedstawicieli komputerowego giganta, dzięki restrukturyzacji możliwe będą oszczędności rzędu od 500. do 700. mln. dol. w skali rocznej.

Firma specjalizująca się głównie w produkcji komputerów i drukarek od pewnego czasu przymierza się do rozszerzenia swojego zaplecza usługowego o obsługę firmowych sieci komputerowych oraz wejście na rynek telefonii komórkowej.

Według analityków to znakomity krok biznesowy, który przełoży się na zwiększenie zysków firmy, której akcje we wtorek poszły o 4 centy w górę do poziomu 46,05 dol.

MB (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*