Księgowość przepustką do wyższej klasy średniej?

Biura rachunkowe szturmują tej jesieni college’e w poszukiwaniu pracowników. Szczególne interesują się przedstawicielami środowisk wielokulturowych, którzy pasowaliby do rozwijającej się globalnej polityki firmy.

fot. Biegli rewidenci - elita wśród finansistów?

Największe firmy starają się dotrzeć do mniejszości nie tylko w college’u, ale nawet w szkole średniej czy podstawowej i wydają na swoją promocję spore sumy. Wielka Czwórka audytorów – PwC, Deloitte, Ernst & Young i KPMG zapowiada, że w tym roku zatrudni ponad 30,000 absolwentów. Czwórka gigantów w zeszłym roku zarobiła łącznie ponad 95 mld dolarów, w tym 31 mld dol. w USA.

Pracująca m. in. dla Deloitte Anna Mok urodziła się w Hong Kongu, ale wychowywała się w San Francisco. Reprezentuje firmę w południowo-wschodniej Azji i twierdzi, że dorastała bardziej zorientowana na globalny rynek niż wielu Amerykanów i to pasuje do kierunku, w którym zmierza świat, szczególnie gospodarka.

Na dzieci imigrantów stawia także chicagowska firma podatkowo-konsultingowa True Partners, która w styczniu 2010 roku przyjęła do pracy 25-letnią Gemmę Urquizę. Jest ona najstarszą z czwórki dzieci meksykańskich imigrantów.

Pracodawca Gemmy docenia jej etykę pracy i wielokulturowe wychowanie, jak i biegłość techniczną oraz znajomość arkuszy kalkulacyjnych. Z kolei Gemma wskazała m. in. na stabilność zawodu.

Prezes True Partners Cary McMillan mówi, że politykę firmy dyktuje zmieniająca się demografia. Trzy lata temu szkoły średnie mogły pochwalić się największą liczbą uczniów, ale przez najbliższe 20 lat, ich odsetek będzie ciągle spadał. Gdy spada populacja białych i Afroamerykanów, trzeba zwrócić się do dzieci imigrantów ze Wschodniej Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej – dodaje McMillan.

Zatem w rękach audytorów leży, by przekonać do „prestiżu” zawodu audytora (Certified Public Accountant, CPA) na przykład ambitnych azjatyckich rodziców, którym marzy się kariera dziecka jako inżyniera, lekarza czy prawnika… Nie mówiąc trudnym zadaniu nauczenia Azjatów amerykańskiej kultury biznesowej…

as

Comments

  1. Damian
    Damian 25 października, 2011, 04:20

    Witam, jestem tu nowy. Chciałem się dowiedzieć czy mieliście już jakieś doświadczenia z
    programem księgowym intuica? jest do pobrania za darmo do połowy listopada

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*