Ceny ropy w USA rosną

Ceny ropy w USA rosną

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną zmniejszając tygodniową stratę – podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 53,11 USD, po wzroście o 1,84 dolara.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 1,21 dolara do 58,54 USD za baryłkę.

Ropa w Nowym Jorku jest notowana blisko poziomów najniższych od pięciu lat. W całym 2014 r. cena surowca spadła o 46 proc.

WTI w tym tygodniu staniała o 1,5 proc. Może to być szósty z rzędu tydzień spadków.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w grudniu 50,1 pkt. wobec 50,3 pkt. miesiąc wcześniej – podano w czwartek w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. To najniższy poziom od 18 miesięcy. Analitycy szacowali grudniowy PMI na 50,0 pkt. (PAP)

fot.Larry W. Smith/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*