Bezrobocie spadło do poziomu 7,7 proc.

146 tys. nowych miejsc pracy stworzyli w ubiegłym miesiącu amerykańscy pracodawcy. Bezrobocie spadło tym samym do 7,7 proc., czyli najniższego poziomu od czterech lat. Dzisiejsze dane Departamentu Pracy okazały się lepsze od przewidywań ekonomistów.

Eksperci obawiali się, że huragan Sandy i perspektywa fiskalnego klifu zahamują tworzenie nowych miejsc pracy i prognozowali, że w listopadzie amerykańscy pracodawcy utworzą zaledwie 80 tys. nowych etatów, a bezrobocie utrzyma się na dotychczasowym poziomie 7,9 proc.

Opublikowane w piątek przez Departament Pracy dane okazały się jednak bardziej optymistyczne od ekonomicznych prognoz. W ubiegłym miesiącu w USA powstało 146 tys. nowych miejsc pracy, a bezrobocie spadło do poziomu z grudnia 2008 i wynosi obecnie 7,7 proc.

56 tys. osób znalazło w listopadzie zatrudnienie w handlu, 43 tys. branży usługowej, a 20 tys. w zawodach medycznych.

Najwięcej etatów ubyło w branży budowalnej (20 tys.) oraz produkcyjnej (7 tys.). Dla ekspertów nie było to zaskoczeniem biorąc pod uwagę zamknięcie firmy Hostess, w której zatrudnienie straciło ponad 18 tys. osób oraz zbliżający się sezon zimowego przestoju w branży budowlanej.

Piątkowe dane przyjęte zostały przez wielu ekonomistów jako kolejny sygnał, że amerykańska gospodarka wychodzi na prostą, mimo iż proces ten jest bardzo powolny.

in

Categories: Gospodarka, Polityka

Comments

  1. antysocjalista
    antysocjalista 7 grudnia, 2012, 15:49

    Dlaczego portal dumnie nazywajacy sie „InformacjeUSA” podaje niepelne informacje? Aby byc wiarygodnym nalezy podac o ile osob i dlaczego zmniejszyla sie liczba poszukujacych pracy. Jak podaje portal CNNMoney, w ostatnich 4 tygodniach przestalo poszukiwac pracy ok. 350000 osob i dlatego bezrobocie sie zmniejszylo. „Gospodarka wychodzi na prosta” jak to ladnie propagandowo brzmi, tylko ze jest nieprawdziwe. Pytanie tylko dlaczego portal uprawie propagande prorzadowa.

    Reply this comment
  2. klim z chicago
    klim z chicago 7 grudnia, 2012, 17:14

    Brawo prezydencie Obama, zamykasz usta swoim oponentom, w nastepnych wyborach bede glosowal na Pana, bo mam nadzieje ze w koncu bedzie obiecana amnestia.

    Reply this comment
    • fak_faka
      fak_faka 7 grudnia, 2012, 17:48

      swirze czy dla ciebie amnestia = rozdawanie cwelom obywatelstwa ?????

      Reply this comment
      • Mada_Faka
        Mada_Faka 7 grudnia, 2012, 18:22

        cwelem to byl twoj tatus, ty jestes efektem jego zcwelowania .
        http://pl.wikipedia.org/wiki/Cwel

        Reply this comment
        • yur
          yur 8 grudnia, 2012, 08:45

          Witam, rozrywkowo dzisiaj bez żadnych podtekstów.
          http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NTByaOAFg7k#!
          Text;
          Ciągle chowa się po krzakach nazywa sie MADAFAKA
          Niezły z niego zabijaka nazywa się MADAFAKA
          Ma bardzo małego ptaka nazywa się MADAFAKA
          Robi kupę na stojaka nazywa się MADAFAKA

          MADAFAKA, MADAFAKA ciągle mi po głowie skaka x2

          Śmierć dla niego, to rzecz błaha nazywa sie MADAFAKA
          Jego siostra nie jest taka nazywa się MADAFAKA
          [?] nazywa się MADAFAKA
          Wogle nie zna swego brata nazywa sie MADAFAKA

          MADAFAKA, MADAFAKA ciągle mi po glowie skaka x2

          Zamiast piwa woli [?] nazywa sie MADAFAKA
          Kiedy boli go nie płaka nazywa sie MADAFAKA
          Dobrze wie, co, to jest baka nazywa się MADAFAKA
          Teraz będzie wielka draka, bo nadchodzi MADAFAKA

          MADAFAKA, MADAFAKA ciągle mi po głowie skaka x2

          Reply this comment
          • Mada_Faka
            Mada_Faka 8 grudnia, 2012, 09:33

            jurus, ambitny tekst ! 🙂 nie wiedzialem ze w takim stylu muzyki ( czy jak to stare pierniki mowia „muzy”) sie poruszasz. nie za ostro jak na twoj wiek? 🙂
            jesli juz to kochasz, to masz cos od madafaki- tekst podobny do waszego belkotu na tym forum …. i jaki uroczy chlopiec- tylko zebys sie jurus nie przypalil bo ci cisnienie skoczy 🙂
            http://www.youtube.com/watch?v=0wYdYQ8fYck&list=FLU7iwBtINJ2psSMsUxxfGjg&index=38

          • yur
            yur 8 grudnia, 2012, 10:08

            Wyluzuj trochę, nie odgrzewaj starych kotletów.

      • klim z chicago
        klim z chicago 7 grudnia, 2012, 20:55

        ales ty glupi,dla ciebie obywatele to cwele, wiec jak je masz to jestes cwelem!

        Reply this comment
    • fak_faka
      fak_faka 7 grudnia, 2012, 17:49

      i tak amnestii nie bedzie !!!!!!!!!!

      Reply this comment
  3. znachor
    znachor 7 grudnia, 2012, 17:26

    ….Ekonomia idzie w góre dzięki rosądnemu myśleniu obecnej administracj i już dawno temu wyszła by na prostą gdyby republikanie (dbający o własny tyłek)jej nie hamowali…….celowo dla zdobycia władzy kombinują jak koń pod górke ale tym razem kopią sobie dołek,oliwa sprawiedliwa i wyjdzie na wierzch….za dwa lata następne głosowanie?

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 7 grudnia, 2012, 17:43

      robisz postepy z jezykiem polskim. sam tekst to tani belkot ale przynajmniej po polsku

      Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 7 grudnia, 2012, 18:02

      masz tumanie garstke pachnacych swiezoscia newsikow , tak demokraci rzadza twoim stanem( spokojnie , kaliforna jest jeszcze gorsza- kolejna laurka dla pazernych demokratycznych lap

      Illinois
      > Debt per capita: $4,790 (11th highest)
      > Budget deficit: 40.2% (2nd largest)
      > Unemployment: 9.8% (tied-10th highest)
      > Median household income: $53,234 (18th highest)
      > Pct. below poverty line: 15.0% (25th highest)

      Although many states have budget issues, Illinois’ faces among the biggest problems. In 2010, the state’s budget shortfall was more than 40% of its general fund, the second-highest of any state. Both S&P and Moody’s gave Illinois credit ratings that were the second-worst of all states. In addition, the state only funded 45% of its pension liability in 2010, the lowest percentage of any state. Governor Patrick Quinn has made the now-$85 billion pension gap a top priority for the new legislative session beginning in January.

      potrzebujesz tlumaczenia na jezyk polski czy masz kogos wokol siebie co ci pomoze? moze rysio da glos- on juz drugi dien czyta prase- wszystkich publicystow musi miec obcykanych 🙂

      Reply this comment
  4. Mada_Faka
    Mada_Faka 7 grudnia, 2012, 17:30

    powiem wiecej- berobocie bedzie spadac . ale tylko dlatego ze koncza sie zasilki dla bezrobotnych :-). to nie jest wazne ze ludzie siedza bez roboty w domu, te lewaki „potrzebuja sukcesu” – cyferki ich rajcuja . normalnie prl-bis 🙂

    Reply this comment
  5. fak_faka
    fak_faka 7 grudnia, 2012, 17:52

    koniec swiata !!!!!
    fak raz napisal prawde. chyba przez pomylke.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*