Bezrobocie niższe w dużych miastach

Jak poinformował Departament Pracy, w kwietniu w dużych miastach  spadł poziom bezrobocia. Aż w 372 amerykańskich metropolich poprawił się znacząco rynek pracy. 

    fot. Dzięki pracom sezonowym nieco poprawiła się  sytuacja na rynku zatrudnienia, ale tylko w dużych miastach

Są to znacznie lepsze dane niż jeszcze w kwietniu. Dzięki zaktywizowaniu produkcji przemysłowej w całym kraju udało się stworzyć tylko w tym sektorze 44 tys. nowe miejsca pracy. Najlepiej sytuacja wygląda na środkowym zachodzie USA, gdzie fabryki zarówno Chryslera jak i Forda obiecują zwiększenie zatrudnienia.

Chrysler Co. zapowiedział, że przyjmie 1 100 pracowników do swojej fabryki w Detroit, gdzie będzie produkowany nowy Jeep Grand Cherokee. Także Ford chce pozyskać około 170 pracowników do odziałów w Detroit do produkcji części do aut hybrydowych.

Także w związku z okresem wiosenno-letnim ruszyło wiele prac budowalnych oraz sezonowych. Przełożyło się to korzystne liczby za kwiecień mówiące o 290 tys. nowych miejsc pracy. Najwięcej, w metropoliach. Nie zmienia to jednak znacząco sytucaji na rynku, gdzie stopa bezrobocia wynosi obecnie 9,9 proc i według przewidywań ekonomistów osiągnie poziom 10 proc. do końca tego roku.

MB (MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*