Bezpieczny jak Ford Fiesta?

Nowa wersja Forda Fiesty 2011 została uznana przez Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (Insurance Institute for Highway Safety) za jeden z najbardziej bezpiecznych samochodów. Wygrała w prowadzonym od lat plebiscycie Top Safety Pick.

fot. Ford Fiesta 2011 sedan

Po raz pierwszy pojazd z segmentu małych samochodów wykazał się dobrą odpornością na zgniecenia podczas testów zderzeniowych.

Stwierdzono, że zarówno wersja sedan jak i hatchback nowej Fiesty osiągnęły najwyższe noty w testach zderzeniowych i na dachowanie. Samochód wyróżniono także za posiadanie w standardowym wyposażeniu systemu elektronicznej kontroli jakości (Electronic Stability Control).

Instytut zaznacza jednocześnie, że ocena dotyczy najnowszych modeli, wyprodukowanych po wprowadzeniu zmian w konstrukcji samochodu. W lipcu tego roku Ford wprowadził unowocześnienia,  które miały na celu zniwelowanie ryzyka niekontrolowanego otwierania drzwi w czasie zderzeń bocznych.

Wiceprezydentka Forda, Sue Cischke, stwierdziła: – Nasza Fiesta zadaje kłam twierdzeniu, że mały samochód jest niebezpieczny.

Tylko Fiesta została tak wysoko oceniona w tym segmencie rynku.

Ford planował już wcześniej ponowne wprowadzenie tej marki na rynek amerykański. Samochód jest mniejszy, spala mniej paliwa, jest bardziej ekologiczny. Działania koncernu odpowiadają krajowemu trendowi, który został wywołany spadkiem sprzedaży samochodów w czasie ostatniego kryzysu.

Podstawowy model, za około 15 tysięcy dolarów, może przejechać około 40 mil (65 km) na galonie benzyny.

AP (CNN Money)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*