Bankrutują kolejne banki

W miniony piątek organy regulacyjne przejęły siedem amerykańskich banków, co oznacza wzrost liczby instytucji finansowych, które zbankrutowały w tym roku do 139.

fot. W tym roku upadłość ogłosiło już 139 banków

Tym razem w tej grupie znalazły się: the First Arizona Savings w Scottsdale w Arizonie, First Bank of Jacksonville w Jacksonville na Florydzie, The First National Bank of Barnesville w Barnesville w Georgii, First Suburban National Bank w Maywood w Illinois, The Gordon Bank w Gordon w Georgii,  Hillcrest Bank  w Overland Park w Kansas w Teksasie oraz Progress Bank of Florida w Tampie na Florydzie.

Aktywa wszystkich  banków zostały przejęte przez inne instytucje finansowe. Jedynie First Arizona Savings czeka na inwestora.

Federalna Korporacja Ubezpieczania Depozytów (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC) poinformowała, że według jej prognoz rok 2010 zamknie się rekordowa liczba zamkniętych banków.

W 2009 roku w Stanach Zjednoczonych upadło 140 banków. To najwyższa liczba  instytucji finansowych, które ogłosiły upadłość od 1992 roku, kiedy to w USA miała miejsce bankructw związana z kryzysem kas oszczędnościowo-pożyczkowych.

FDIC poinformowała, że szacunkowe dane pozwalają obliczyć, iż łączny rachunek za ratowanie upadłych banków w latach 2009 – 2013 opiewać będzie na kwotę 100 miliardów dolarów.

MB (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka

Comments

  1. kicia
    kicia 24 października, 2010, 11:42

    Jedne banki bankrutuja, inne sie bogaca (a przynajmniej ich bosowie) 🙁

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*