Amazon współpracuje z pocztowcami

Amazon współpracuje z pocztowcami

Internetowy sklep Amazon przygotowuje się do świątecznego sezonu sprzedaży w porozumieniu z pocztą. Już w tym tygodniu pocztowcy zaczną rozwozić paczki, nawet w niedziele.

fot. IFCAR/Wikipedia

fot. IFCAR/Wikipedia

Pierwsi skorzystają z tych usług mieszkańcy Nowego Jorku i Los Angeles, następnie Nowego Orleanu, Dallas i Phoenix, później dołączą inne miasta.

Członkowie Amazon korzystający z serwisu „prime” mogą złożyć zamówienie w piątek a już w niedzielę otrzymają paczkę nie płacąc za przesyłkę. Inni również mogą liczyć na bezpłatną przesyłkę, któej wartość przekracza 35 dolarów. Jednak na dostarczenie paczki muszą czekać od 5 do 8 dni.

„Powodzenie naszej kompanii polega na dużym wyborze asortymentu, niższych cenach i szybkiej usłudze. Dodatkowy dzień pracy oznacza przyspieszenie dostaw” − wyjaśnia w rozmowie z USA Today  wiceprezes Amazon David Clark.

Partnerstwo internetowego sklepu z pocztą może poprawić sytuację finansową U.S. Postal Service, który zgłasza spore straty i chce ograniczyć dostawy do pięciu dni tygodniowo. Dwaj najwięksi konkurenci poczty, prywatne firmy − United Parcel i FedEx − nie doręczają paczek w niedzielę. (eg)

Categories: Ameryka, Business, Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*