1,18 miliona samochodów Subaru do naprawy

1,18 miliona samochodów Subaru do naprawy

Japoński koncern Fuji Heavy Industries poinformował w piątek o konieczności naprawy 1,18 miliona samochodów swojej marki Subaru na całym świecie z powodu zagrożenia przewodów hamulcowych korozją, powodowaną przez sól, którą zimą posypuje się nawierzchnie dróg.

fot.EPA/KIMIMASA MAYAMA

fot.EPA/KIMIMASA MAYAMA

Najwięcej samochodów Subaru – 660 tysięcy – będzie naprawianych w Stanach Zjednoczonych, ponad 300 tysięcy w krajach europejskich i 150 tysięcy w Chinach.

Według agencji Associated Press, informującej o sytuacji w USA, będą tam naprawiane modele Legacy, Outback, Impreza i Forester, zarejestrowane w stanach, w których drogi są posypywane solą.

Fuji Heavy Industries podkreślił, że nie zgłoszono wypadków drogowych, do których doszłoby z powodu skorodowanych przewodów hamulcowych w samochodach Subaru.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*