Watykan. Na placu Świętego Piotra stoi już świąteczna choinka (ZDJĘCIA)

fot.Claudio Peri/EPA

fot.Claudio Peri/EPA

Na plac Świętego Piotra przywieziono w czwartek, a zatem wyjątkowo wcześnie, choinkę z Bawarii. Transport świątecznego drzewka oraz budowę szopki tym razem przyspieszono tak, by wszystko było gotowe na 8 grudnia, gdy rozpocznie się Rok Miłosierdzia.

25-metrowy świerk z dwoma czubkami jest darem gmin Hirschau, Schnaittenbach i Freudenberg z rodzinnej krainy emerytowanego papieża Benedykta XVI. Ustawiona niedaleko obelisku choinka zostanie w najbliższym czasie udekorowana.

Obok trwa budowa wielkiej szopki, którą w tym roku podarowała diecezja Trydentu na północy Włoch.

Zwyczaj ustawiania choinki i szopki na placu przed bazyliką watykańską wprowadził Jan Paweł II w 1982 roku. W tym roku po raz pierwszy będą gotowe już na początku grudnia. (PAP)

fot.EPA

  • Vatican Christmas tree
  • Vatican Christmas tree
  • Vatican Christmas tree
  • Vatican Christmas tree
  • Vatican Christmas tree
  • Christmas tree for the Vatican

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*