W Warszawie „Marsz Wolności” PO; opozycja wzywała do jedności (ZDJĘCIA)

fot.Radek Pietruszka/EPA

fot.Radek Pietruszka/EPA

Ulicami Warszawy przeszedł w sobotę organizowany przez PO „Marsz Wolności” z udziałem środowisk opozycyjnych. W wystąpieniach polityków pojawiły się wezwania do jedności; szef PO Grzegorz Schetyna mówił o potrzebie tworzenia wspólnych wyborczych list opozycji.

W marszu, w kulminacyjnym momencie, udział wzięło ok. 12 tys. osób – poinformowała warszawska policja. Z kolei – według stołecznego ratusza – w manifestacji wzięło udział ponad 90 tys. osób. Wcześniej ratusz podawał liczby: 70 tys. i 50 tys.

Manifestacja zaczęła się po godz. 13 na Placu Bankowym i ok. 15 dotarła na Plac Konstytucji. Wydarzenie zakończył koncert zespołu Big Cyc.

Na obu placach stanęły sceny, z których przemawiali politycy, samorządowcy, szef ZNP, aktorzy. Po drodze odbyło się kilka happeningów. Była m.in. „rozbita limuzyna” szefa MON Antoniego Macierewicza, minister środowiska Jan Szyszko wycinający drzewa oraz próba zmiany ul. Żurawiej na „Kaczą”. Na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich grupa uczestników marszu domagała się organizacji referendum ws. zmian w edukacji.

Wśród uczestników marszu widoczni byli liczni działacze PO, PSL, Nowoczesnej, KOD oraz związkowcy z ZNP i służb mundurowych. Mieli ze sobą biało-czerwone i unijne flagi. Wśród okrzyków dało się m.in. usłyszeć: „łapy precz od edukacji”, „wolna Polska europejska”, „łapy precz od samorządu”.

W Centrum Warszawy na marsz czekała grupka narodowców, którą oddzieliła od demonstrujących policja. Aktywiści mieli ze sobą baner z napisem „Narodowe Odrodzenie Polski przeciw brukselskiej okupacji” oraz „Aby z życia publicznego pozbyć się draństwa, żądamy rozdziału lewicy od państwa”.

Szef PO Grzegorz Schetyna na Placu Konstytucji przekonywał, że jedyną drogą dla partii opozycyjnych i niezależnych środowisk jest jedność. Powtórzył wielokrotnie już wyrażaną ofertę wspólnej listy środowisk opozycyjnych w następnych wyborach parlamentarnych. „Jeżeli zbudujemy skuteczną opozycję, to wygramy wybory samorządowe, wygramy wybory europejskie, wygramy wybory parlamentarne i wygramy prezydenckie w 2020 r. Obiecujemy to” – zaznaczył.

Zapowiedział „rozliczenie” obecnie rządzących za „łamanie prawa”. „Ci wszyscy, którzy łamali prawo, odpowiedzą za to, rozliczymy ich” – mówił Schetyna. „Już nigdy nie będzie wyniku 27 do 1” – powiedział, nawiązując do marcowego głosowania nad reelekcją Donalda Tuska na funkcję szefa Rady Europejskiej.

O potrzebie jedności opozycji mówili też: lider Nowoczesnej Ryszard Petru i senator niezależny, lewicowy polityk Marek Borowski. Senator ocenił, że Jarosław Kaczyński najbardziej boi się „jednolitego, powszechnego sprzeciwu, który niekoniecznie ma barwy polityczne”. „Tak było z +czarnym marszem+, tak było z tzw. metropolią warszawską” – stwierdził.

Zaproponował, by liderzy ugrupowań opozycyjnych obecnych na marszu utworzyli rodzaj „komitetu porozumiewawczego”, do którego zaprosiliby też lewicę pozaparlamentarną.

Petru wyraził pogląd, że PiS ma „ukrytego koalicjanta – Kukiz’15”. „Dzisiaj z Kukizem mają większość w sondażach. Musimy stworzyć taki blok, aby wygrać z PiS-em i Kukizem razem wziętymi. Miejmy świadomość tego, że to jest bardzo poważny przeciwnik” – dodał.

Petru wzywał m.in. do delegalizacji ONR i odcięcia finansowania państwowego Radia Maryja.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że ludowcy odbiją PiS-owi polską wieś.

Głos zabierali też: b. premier Ewa Kopacz, wiceszef PO Tomasz Siemoniak, szef klubu PO Sławomir Neumann oraz Krzysztof Łoziński z zarządu KOD. Kopacz dziękowała m.in. obecnym na marszu kobietom. Przypomniała, że to właśnie one podczas ubiegłorocznego „czarnego marszu” stanęły „w obronie kobiet”.

Na koniec wystąpień na Placu Konstytucji zagrano Marsyliankę, hymn Francji, gdzie w niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Schetyna życzył Francji, by wybrała Europę. Do francuskiego, niedzielnego starcia nawiązywał też w swym przemówieniu Petru. Według sondaży, faworytem II tury wyborów jest centrysta Emmanuel Macron. To właśnie jemu kibicują m.in. politycy PO i PSL.

Wcześniej – na Placu Bankowym – Schetyna opowiedział się Polską podmiotową, niepodległą, suwerenną, ale też uśmiechniętą, przyjazną i tą, która nie widzi „drugiego sortu, dla której wszyscy są równi”. „Jesteśmy za Polską demokratyczną, za Polską europejską, dumną, za Polską, która szuka przyjaciół i partnerów, a nie wrogów w Europie tak, jak jest dzisiaj. Jesteśmy za Polską, w której wszyscy są równi, jesteśmy za prawami kobiet, za szacunkiem dla praw mniejszości. Jesteśmy za tym, żebyśmy się dobrze czuli w naszym kraju. I nikt nam tego nie zabierze” – mówił lider PO.

Marta Rawicz (PAP)

fot.EPA

 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
 • March of Freedom in Warsaw
Categories: Fotonews, Polska

Comments

 1. Normals
  Normals 7 maja, 2017, 13:27

  Nieuczciwym byloby nie wspomniec, ze odbyla sie w Warszawie kontrmanifestacja zwolenników obecnej wladzy…..Wzięły w niej udział 4 osoby, ochraniane przez 13 policjantów. Wznoszono antyopozycyjne hasła. „Hanno G.W. odejdź. Dalej nie hańb urzędu” lub „Mord Smoleńsk 2010. Współwinni zbrodni wciąż żyją bezkarnie”, czy „Tusk, Gronkiewicz, za przekręty do pudła”….. To sie PISiaki zmobilizowaly hahahahaha.

  Reply this comment
 2. Arkady
  Arkady 8 maja, 2017, 23:14

  Fragmenty super felietonu dla wyznawców ideologii wolności:
  „Weźmy takiego na przykład Mateusza Kijowskiego, który miał ratować Polskę przed zarażającym jej niby-faszyzmem. Szybko okazało się, że to Polskę trzeba ratować przed liderem KOD, bo to zwykły alimenciarz i cwaniaczek, szukający łatwego dochodu. A tym okazały się puszki KOD. Próbując ratować twarz Mateusz Kijowski, postanowił skompromitować kolegów, wyznając, że nie był w KOD jedynym, który „wyciągał” z puszek.
  Nie, nie wyjąłem za dużo. Po audycie zobaczymy, że byli inni, którzy wyjęli więcej ode mnie. Nie mam poczucia, że nawaliłem najbardziej
  -mówił w „RzeczoPolityce”.
  Jednym słowem w KOD jest więcej takich, co cwaniactwo pomylili z wolnością. A pan Kijowski, nie zauważywszy końca własnej kariery, tak rozsmakował się w wymachiwaniu pięściami, że z rządzących przerzucił się na opozycję.
  A co robi opozycja? Kłóci się, spiera, dyskutuje, czyje będzie na wierzchu. Dosyć tego! Przestałem być miły!
  -obwieścił po „Marszu Wolności”.
  Strach się bać co jeszcze może nam zaserwować pan Kijowski. Jedno jest pewne. Jeśli jego kompromitacja będzie postępować w tym tempie, to nim się zorientujemy, nikt już nie będzie o panu Kijowskim pamiętał.
  Albo Ryszard Petru. Taki był ładny, taki europejski, tako dogolony i elegancki. Niestety przy okazji niedouczony i niewierny chłopina się okazał. Najpierw duby smalone plótł na właściwie każdy temat, a później wrzeszczał, że Polska w potrzebie i czym prędzej czmychnął na Maderę. Najwyraźniej jego potrzeby nie mogły czekać. Teraz, gdy już wszystkie słupki sięgnęły dna Joanna Schmidt wyznała, że jest razem z Ryszardem. Ech, ptaszki! Na szczerość kilka miesięcy za późno. Wy już lepiej zajmijcie się sobą, tylko Polsce dajcie spokój. Stanisław Karczewski powiedział kilka dni temu, że z .Nowoczesnej została już tylko kropka, ale do wyborów nawet po kropce śladu nie będzie.
  A Lech Wałęsa? Ten gotowy był biec, gdy tylko Polska zawoła i robić porządek własnymi ręcyma. PiS chciał puszczać w skarpetkach, a nawet sprawić, by politycy skakali z okien, wyprowadzić na ulice 2 miliony osób. Okazało się jednak, że były prezydent nie jest już w stanie nikogo porwać, bo jego czas w polityce po prostu minął. Pozostało więc zamieszczanie na Facebooku własnych zdjęć z głową Jarosława Kaczyńskiego w garści. Co zrobić, gdy oleju we własnej głowie najwyraźniej zabrakło.
  No i jeszcze Platforma Obywatelska. Darujmy im już te śpiewy sprzed pół roku. Ale, ostatnio tak się zagalopowali w pilnowaniu czy inni dość dokładnie realizują własny program, że umknął im fakt, iż nie mają własnego. Okazało się jednak, że to żaden problem, bowiem, jak poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska: będzie kampania, będzie program. A do tego czasu, to program nikomu niepotrzebny,wystarczy jedno hasło: odsunąć PiS od władzy. I co jeszcze będzie w kampanii? Ano i te tłumy na ulicach, których teraz być miały, ale nie dojechały. już się Grzegorz Schetyna o to postara. Klnie się na swoją charyzmę.
  Jeżeli pan chce, żebyśmy zaczynali od milionowych demonstracji – to te demonstracje przyjdą, ale one będą wtedy, kiedy będziemy już w kampanii wyborczej, jestem o tym przekonany!
  — przekonywał Grzegorz Schetyna w rozmowie z radiem RMF FM.
  A teraz co? A, coś się wymyśli. Może jakieś kolejne wotum nieufności…”

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 11 maja, 2017, 13:16

   To teraz moze odpowiedz na powyzszy tekst pelen personalnych wycieczek w stylu „zwykły alimenciarz i cwaniaczek, szukający łatwego dochodu” . Osobiscie uwazam, ze Mateusz Kijowski skompromitowal sie i pwinien usunac sie z KOD co nie oznacza, ze KOD nie ma racji w swojej walce o demokracje. Autor artykulu zarzuca tez Platformie brak programu ale fakty sa takie ze PIS rzucil Platformie wyzwanie oskarzajac o brak programu a kiedy Platforma je przyjela PIS skulil ogon pod siebie i uciekl w kat niczym maly ujadajacy ratlerek na krotkich nozkach….

   „Kilka dni temu rzeczniczka PiS Beata Mazurek domagała się odpowiedzi na pytania o program PO, a gdy we wtorek Grzegorza Schetyna i spółka zaprosili do serii debat w tej sprawie, partia rządząca… chyba się wystraszyła. – Warunkiem tych rozmów musi być jasna deklaracja ze strony Platformy i przeprosiny za to, czego byliśmy świadkami. Za to, że była opozycją totalną – oznajmiła Mazurek. I postawiła absurdalne warunki związane z katastrofą smoleńską, której PiS zdaje się chwytać jako ostatniej deski ratunku przed sondażowymi kłopotami.

   Wygląda na to, że w partii rządzącej nie mają odwagi podjąć rękawicy rzuconej przez Platformę Obywatelską. Na krótkim briefingu w Sejmie przed koniecznością mierzenia się na argumenty Beata Mazurek postanowiła ratować PiS ucieczką w tematykę smoleńską. – To musi być odcięcie się od uniemożliwiania nam przeprowadzania uroczystości żałobnych, to musi być potępienie uniemożliwiania nam wjazdu na Wawel. Rozmawiać można z każdym, kto w sposób cywilizowany chce prowadzić debatę, a nie z tymi, którzy określają siebie jako opozycja totalna – mówiła o warunkach, których spełnienie pozwoli na debatowanie z ekipą „dobrej zmiany”. – Podkreślam, że uważamy z opozycją totalną rozmowy nie mają żadnego sensu – stwierdziła.

   A wszystko zaczęło się od tego, że w miniony piątek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości szumnie zapowiedziała, iż zada PO trudne pytania, ale szybko okazało się, iż potrafiła jedynie zagrać zgranymi kartami sprzed lat. – Czy podwyższą Polakom wiek emerytalny? Ile lat dłużej będą musiały pracować kobiety i mężczyźni? Czy ograniczą lub zlikwidują program Rodzina 500+? W jakim zakresie? Czy dalej podtrzymują deklarację o likwidacji IPN i CBA? Czy zgodzą się na przyjęcie imigrantów? – wyliczała. Dziś największa formacja opozycyjna zaproponowała ekipie „dobrej zmiany”, że wszelkich odpowiedzi na pytania o program dla Polski chętnie udzieli podczas serii debat.

   Pierwsza debata miałaby dotyczyć zasobności portfelów Polaków i zostać zorganizowana z udziałem eksperta gospodarczego PO prof. Andrzeja Rzońcy. Chce on stanąć naprzeciw wicepremiera, ministra finansów i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. O pozycji Polski w Europie i na świecie z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim chce debatować Rafał Trzaskowski. Ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę na merytoryczny pojedynek wyzywa Borys Budka. Na Antoniego Macierewicza czeka z argumentami Tomasz Siemoniak. Krzysztof Brejza jest gotów do debaty z Mariuszem Błaszczakiem, a Stanisław Gawłowski z Janem Szyszko. – Na końcu jestem także do dyspozycji, jeśli chodzi o rozmowę z prezesem Kaczyńskim – mówił Grzegorz Schetyna”

   A tu cos na temat marszu wolnosci:

   „Jeśli tysiącom ludzi chciało się przerwać długi majowy weekend, by wyjść na ulice Warszawy i zamanifestować swój sprzeciw wobec rządów PiS (a niektórzy przyjechali z daleka), to znaczy, że Jarosław Kaczyński ma się czego bać

   Na ulice Warszawy wyszła w sobotę Polska europejska, otwarta, uśmiechnięta. To jest Polska pełna niezgody na ograniczanie praw obywatelskich, rozluźnianie więzów z Unią Europejską. Polska, której nie podoba się, że władza podporządkowała sobie prokuraturę, a teraz chce wziąć pod but sądy. Tłumnie przyjechali na Marsz Wolności zamanifestować swoją niezgodę na działania PiS.

   Prezes Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę z tego, że opór Polaków wobec rządów PiS nie słabnie.

   Spacer Błaszczaka

   Między bajki można włożyć dane policji, że w marszu wzięło udział 12 tys. osób. Uczestników było znacznie więcej i wystarczyło, by szef MSWiA Mariusz Błaszczak poszedł na spacer do centrum Warszawy, żeby się o tym przekonać. Dlatego prezes PiS – jeszcze przed marszem – przekonywał jego uczestników, że w Polsce jest wolność i nic jej nie zagraża. Symboliczne było to, że Kaczyński mówił do protestujących ze Szczecina, jakby się bał spotkać z nimi w stolicy. Wypadł blado.

   Wiele osób przyszło na marsz z chorągiewkami KOD, co świadczy o tym, że pogłoski o śmierci KOD były przesadzone. Mimo walki o przywództwo i kompromitacji Mateusza Kijowskiego, KOD w terenie ciągle ma spory potencjał.

   Pozytywne było to, że w marszu wzięło udział wiele osób młodych, często z wózkami i małymi dziećmi, co pokazuje, że młodzi się przebudzili i nie są obojętni wobec polityki. Wielu z nich trzymało w rękach unijne flagi podkreślając, że czują się obywatelami Europy. To ważny sygnał w sytuacji, gdy rządzący niechętnie podchodzą do dalszej integracji z Unią.

   Dziś liczą się PiS i Platforma Obywatelska, bo tylko ona może odsunąć partię Kaczyńskiego od władzy. Polacy to widzą, dlatego PO rośnie w sondażach. Jednak ten wzrost poparcia nie jest wielką zasługą Platformy, to raczej wynik błędów PiS i słabości Nowoczesnej, a także lewicy, która nie pozbierała się po przegranych wyborach. Ale w polityce liczy się szczęście i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na razie je ma. Sobotni marsz to jego sukces. Jednak PO nie powinna popadać w nadmierny triumfalizm. Do wyborów parlamentarnych zostały ponad dwa lata i sondaże mogą się wiele razy zmienić.

   Żeby wygrać wybory, Platforma będzie musiała odbudować wiarygodność i przygotować ciekawą propozycję dla Polaków. A to będzie trudniejsze niż przywiezienie własnych zwolenników autobusami do Warszawy i zmobilizowanie innych środowisk, by wyszły na ulice.”

   Reply this comment
 3. Yankes
  Yankes 12 maja, 2017, 00:12

  Normals- 500ZL – juz na pierwsze dziecko,utrzymany niski wiek emerytalny oraz placy minimalnej , nieprzyjmowanie nielegalnych imigrantow – wiesz czyj to program? … Partia Oszolomow ustami swojego Grzesia przedstawila ten program wczoraj O czym maja debatowac z PIS? Widzisz imbecylu jakies rozbieznosci programowe – oczywiscie poza daniem kopa w dupe ( przez PO) ludziom , ktorzy przerwali swoj wypoczynek ( majowy) i przyjechali poprzec przewodniczacego PO- BO ON MA SZCZESCIE I ZAWSZE MOWI PRAWDE ps Na koniec wkleje ci post czlowieka ktory bardzo znajomo brzmi…* normalny Chciałbym zobaczyć jak spływa ŚLINA napluta przez Platformę tym wszystkim celebrytą z Lisem/Cielecką,Komorowską i całą resztą pseudo inteligencji którzy byli tacy wrażliwi na los imigrantów…ach i jeszcze minę Młynarskiej której Hunowie za 500+ przeszkadzali wypoczywać nad Bałtykiem ha ha ha zwiń

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 12 maja, 2017, 13:14

   Imbecyl taki jak ty Yankees nie widzi roznic miedzy demokratycznymi rzadami prawa a bolszewickimi rzadami PIS, rozpieprzajacymi co raz to kolejne dziedziny zycia. Polska armia jest w stanie agonalnym dzieki Macierewiczowi, to co robi BOR po ” dojnej zmianie ” zdziesiatkowany po czystkach brzmi o pomste do nieba. Polski rzad skloconymi z UE, a teraz jeszcze zbesztanymi przez ONZ i freedom house za lamanie wolnosci mediow ale zeby to zauwazyc trzeba miec mozg i myslec a nie klepac wieprzki w oborze na polskiej wsi i medrkowac Yankees przyglupie.Ty nie jestes w stanie zrozumiec problemu wiec nie stawiaj swoich tepawych diagnoz dla sytuacji Polski bo ty ograniczasz swoje spojrzenie do plotu twojej zagrody. Dzieki takim idiotom jak Ty PIS doszedl do wladzy i to Ty miedzy innymi jestes odpowiedzialny za zniszczenia Polski jakich dokonuje PIS.

   Reply this comment
 4. Yankes
  Yankes 12 maja, 2017, 14:38

  Normals- Ja tylko odpowiedzialem na twoje wczesniejsze posty tz szczesciu i prawdomownosci G. Szczerozebnego- Schetyny oraz programu PO A ty mi z calym ( ninawidzacym nas) swiatem i obora wyjezdzasz Widzisz – ze swiniami jest tak ze : nakarmisz, poklepiesz, podrapiesz za uchem i rosnie – Bog cieszy, ja sie ciesze – jest harmonia Do ciebie sie pisze, prosi, daje rady, przekazuje dobra energie a ty dalej w gownie zyjesz Normalnie chlew Normals…nie zycie

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 12 maja, 2017, 18:42

   Nikt Cie o twoje rady nie prosil Yankees bo po pierwsze nic z nich dobrego nie wynika a po drugie z radami Yankees jest tak, ze zeby ich udzielac trzeba miec wiedze i byc w czyms dobrym a ty i moze dobry jestes ale napewno nie w logicznym mysleniu. Zajmij wiec sie lepiej trzoda lub sportem tak jak ci to kiedys pisalem a polityke zostaw duzym chlopcom bo w zyciu nie jest tak pieknie i harmonijnie jak w twojej wiejskiej idyllli ktora opisales, gdzie wystarczy nakarmic swinie , poklepac i podrapac za uchem i wszystko bedzie ok. Logika prostego chlopa i madrosci prosto z obory nie przekladaja sie na madrosc w polityce czy swiadomosc spoleczna chocbys te swoje swinki zaglaskal z czulosci na smierc. Nie jestem tez adwokatem Schetyny czy PO, bo oni tez nie sa bez winy i maja swoje za uszami ale patrzac na to co PIS wyprawia z ta biedna Polska, martwie sie losem mojej Ojczyzny dlatego nigdy nie popre towarzyszy bolszewikow z jedynej slusznej parti PIS i chyba kazda inna opcja polityczna bylaby dla Polski lepsza…

   Reply this comment
 5. Yankes
  Yankes 12 maja, 2017, 23:52

  Normals- Stolica twojej Ojczyzny jest Washington .Swiateczna potrawa indyk,zamiast karpia Ao olejowa demokracjie twoje dzieci beda walczyly w Marines .To twoja deklaracja sprzed paru tygodni… Przestan pier…c i wylacz Polskie problemy bo gowno ci do nich

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 13 maja, 2017, 18:37

   Yankes jestes na forum amerykanskiej gazety, wiec to moze ty podkul ogon i wypier…na swoje podworlo ujadac bo troche sie zapedziles. Co do mojej Ojczyzny to Ty mi Yankees polskiego obywatelstwa nie dawalas i nie ty mi je bedziesz odbieral, swoja polskosc wyssalem z mlekiem mojej matki i takim chamom i prostakom jak ty wara do tego. Mam w sobie pewnie wiecej Polskiej krwi niz ty wiejski plebeuszu i joginie drapiacy wieprze za uszami oraz szlacheckie pochodzenie, ktore zobowiazuje. Bez odbioru. Wystarczajaco na Ciebie juz czasu zmarnowalem a jesli chesz rozladowac swoje frustracje to idz drewna narab, plot napraw albo podworko posprzataj -przynajmniej jakis z ciebie pozytek bedzie.

   Reply this comment
 6. Yankes
  Yankes 14 maja, 2017, 05:38

  Normals – Za cienki jestes aby mnie kiedykolwiek i czymkolwiek dotknac. Kazdego dnia mam do czynienia z typem osobowosci jak twoja Tobie ‚szlacheckie pochodzenie” daje …prawo A mnie sport ( z ktorego tak kpisz) daje jedna ceche – nigdy sie nie poddaje Ps – Moj kumpel mawial ” chcesz byc pacyfista – spal wszystkich czerwonych skur…i” Wegetuj dalej glabie

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 14 maja, 2017, 13:48

   Zakoncze tradycyjnie Tuwimem i pozdrawiam srodkowym palcem:
   Próżnoś repliki się spodziewał
   Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
   Nie powiem nawet „Pies cię jebał”,
   bo to mezalians byłby dla psa.

   Reply this comment
   • Kosciuszko
    Kosciuszko 16 maja, 2017, 03:09

    Caly poziom POwcow.

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 17 maja, 2017, 13:48

     Grunt, ze PISlamisci to ludzie na poziomie, o wysokiej kulturze osobistej i moralnosci co udowadniaja na miesiecznicach tnac kurtki opozycji zyletkami albo bijac dwie kobiety za to ze mialy biala roze. Prawdziwa sol ziemi i kwiat narodu polskiego pozal sie Boze. Jest jakas przyczyna dlaczego zdecydowana wiekszosc elit kulturalnych i naukowych jest przeciwna ” dojnej zmianie „.To proste -czlowiek madry i na poziomie z idiota nigdy sie nie dogada.

     Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*