W.Brytania. Pippa Middleton wyszła za mąż za milionera Jamesa Matthewsa

fot.STR/EPA

Siostra brytyjskiej księżnej Kate Philippa „Pippa” Middleton wyszła w sobotę za mąż za milionera Jamesa Matthewsa. W ceremonii ślubnej, okrzykniętej wydarzeniem towarzyskim roku, parze młodej towarzyszyli członkowie rodziny królewskiej i przyjaciele.

33-letnia Pippa jest osobą publiczną od czasu ślubu swej siostry Kate z księciem Williamem w roku 2011, kiedy została ulubienicą brytyjskich paparazzi.

W sobotę Middleton i Matthews wzięli – jak nazwał to „Guardian” – „niemal królewski ślub” w kościele św. Marka w wiosce Englefield w pobliżu miasta Reading. Para weszła do świątyni w towarzystwie grupy dzieci, w tym syna i córki księżnej Kate i księcia Williama – księcia George’a i księżniczki Charlotte.

Od kilku dni brytyjska prasa żyła spekulacjami o tym, jak będzie przebiegała uroczystość, kto pojawi się na weselu, a także w co będzie ubrana panna młoda. Pierwsze zdjęcia z ceremonii ukazały Pippę w długiej białej sukni zaprojektowanej przez Gilesa Deacona i w butach od hiszpańskiego designera Manolo Blahnika; zdjęcia natychmiast trafiły na czołówki wszystkich serwisów internetowych.

Do Reading przyjechały także osoby z pierwszych stron gazet, m.in. najbardziej utytułowany tenisista w historii, Szwajcar Roger Federer wraz z żoną Mirką oraz wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia.

Szczegóły ceremonii i późniejszego przyjęcia w domu należącym do rodziny Middletonów pozostają tajemnicą, a teren kościoła został odgrodzony od gapiów.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom na ceremonii nie pojawiła się partnerka księcia Harry’ego, kanadyjska aktorka Meghan Markle. Brytyjskie media, oczekujące na kolejny ślub w rodzinie królewskiej, liczyły jednak na to, że Markle dołączy do pary młodych podczas wesela, a jej nieobecność była spowodowana chęcią uniknięcia uwagi fotoreporterów.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

fot.STR/EPA

  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
  • Pippa Middleton wedding
Categories: Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*