Termin minął, ale negocjacje z Iranem toczą się dalej (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Noc w Lozannie. Negocjacje z Iranem ciągle trwają fot.Jean-Christophe Bott/EPA

Noc w Lozannie. Negocjacje z Iranem ciągle trwają
fot.Jean-Christophe Bott/EPA

Negocjacje w sprawie irańskiego programu atomowego toczą się dalej, mimo że o północy z wtorku na środę minął termin zawarcia wstępnego porozumienia z Teheranem – poinformowały w Lozannie źródła dyplomatyczne UE.

We wtorek późnym wieczorem, po krótkiej przerwie, prowadzone w Lozannie rozmowy zostały wznowione.

Od blisko tygodnia przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji i Chin starają się tam przełamać impas w rokowaniach, których celem jest pozbawienie Iranu zdolności wyprodukowania broni jądrowej w zamian za złagodzenie obciążających jego gospodarkę sankcji.

Zarówno przedstawiciele sześciu mocarstw, jak i Iranu przypominają, że rzeczywistym ostatecznym terminem sfinalizowania rokowań jest dopiero 30 czerwca.

Występując we wtorek w Berlinie u boku kanclerz Angeli Merkel, prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, iż brak jakiegokolwiek porozumienia z Iranem byłby lepszy niż porozumienie złe.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził we wtorek ponownie przekonanie, że negocjowane w Lozannie porozumienie nie zagwarantuje bezpieczeństwa państwa żydowskiego, gdyż da Iranowi możliwość uzyskania w ciągu mniej niż roku zdolności zbudowania broni jądrowej. (PAP)

  • Iran USA nuclear talks
  • Iran USA nuclear talks
  • Iran USA nuclear talks
  • Iran USA nuclear talks
  • Iran USA nuclear talks
  • Iran nuclear talks continue
  • Iran nuclear talks continue
  • Iran USA nuclear talks
  • Iran nuclear talks continue

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka, Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*