Samsung zaprezentował nowe flagowe smartfony – Galaxy S6 i S6 Edge (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Samsung zaprezentował nowe flagowe smartfony – Galaxy S6 i S6 Edge (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Koncern Samsung zaprezentował podczas odbywających się w Hiszpanii targów Mobile World Congress (MWC) dwa nowe flagowe smartfony – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Od poprzednich modeli wyróżnia je m.in. nowa obudowa wykonana z metalu i szkła.

Agencja Associated Press informuje, że smartfony trafią do sprzedaży na amerykańskim rynku w kwietniu. Południowokoreański producent nie ujawnił jednak ich ceny.

Oba urządzenia wyglądają bardzo podobnie, z tą różnicą, że model Galaxy S6 Edge ma zakrzywione krawędzie, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do dodatkowych funkcji wyświetlacza AMOLED o przekątnej 5,1 cala. Za działanie smartfonów odpowiada system operacyjny Android Lollipop 5.0.

Wprowadzając metalową obudową Samsugn zrezygnował nie tylko z plastikowego wykończenia, ale także z możliwości wyjmowania baterii i podłączania dodatkowych kart pamięci microSD. Oba modele mają za to funkcję ładowania bezprzewodowego oraz możliwość podłączenia ich do urządzenia wirtualnej rzeczywistości – Gear VR. Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażone są w główny aparat fotograficzny o matrycy 16 megapikseli z możliwością nagrywania filmów w jakości 4K. Dodatkowy obiektyw (5 megapikseli) zamontowany jest z przodu telefonu. Producent zainstalował także czytniki linii papilarnych, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Nowe urządzenia mają posiadać także funkcję płatności bezgotówkowych, które wprowadził konkurent Samsunga firma Apple w swoim smartfonie iPhone 6.

Podczas corocznych targów MWC w Barcelonie najwięksi producenci sprzętu elektronicznego prezentują swoje najnowsze produkty, takie jak smartfony, tablety, urządzenia do obsługi tzw. inteligentnych mieszkań.

Według danych Strategy Analytics udział Samsunga w rynku smartfonów na świecie wyniósł w ub. roku 24,7 proc. Koncern sprzedał 317,2 mln tych urządzeń. (PAP)

  • Mobile World Congress convention (MWC)
  • Mobile World Congress convention (MWC)
  • Samsung Galaxy S6 and Galaxy S6 Edge
  • GSM MOBILE WORLD CONGRESS 2015 IN BARCELONA
  • Samsung Galaxy S6 Edge smartphone
  • Samsung Galaxy S6 and Galaxy S6 Edge

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*