Protesty w czasie wystąpienia Trumpa w Kalifornii (ZDJĘCIA)

fot.Eugene Garcia/EPA

fot.Eugene Garcia/EPA

Kilkaset osób protestowało w czwartek przed halą w Costa Mesa w Kalifornii, gdzie lider wyścigu o nominację GOP w listopadowych wyborach prezydenckich Donald Trump przemawiał na wiecu wyborczym. Policja musiała rozdzielać zwolenników i przeciwników Trumpa.

Niektórzy demonstranci rzucali kamieniami w stronę nadjeżdżających samochodów, inni wskakiwali na policyjne radiowozy, rozbijając w nich szyby. Zatrzymano 20 osób.

Hala w Costa Mesa w hrabstwie Orange, która może pomieści około 18 tys. ludzi, była w czwartek wypełniona po brzegi – pisze portal BBC News.

Gorącą wymianę zdań można było usłyszeć między zwolennikami Trumpa i protestującymi na zewnątrz ludźmi. Zwolennicy Trumpa wykrzykiwali „Zbuduj mur! Zbuduj mur!”, nawiązując do jego wcześniejszych apeli o postawienie betonowej bariery na granicy między USA a Meksykiem, aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów.

W pewnym momencie oddziały prewencji i policja konna musiały rozdzielać zwolenników i przeciwników Trumpa, by nie dopuścić do konfrontacji. Tłum rozpędzono w czwartek około godziny 23 czasu lokalnego (godz. 7 rano w piątek w Polsce).

Kontrowersyjny kandydat zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, deportuje z USA miliony nielegalnych imigrantów. Trump ma w części Kalifornii wielu przeciwników, zwłaszcza wśród Latynosów.

Bardzo ważne prawybory w Kalifornii odbędą się 7 czerwca. 172 delegatów na konwencję GOP pochodzi właśnie z Kalifornii, zaś na konwencję Demokratów – 207. W przeszłości często zdarzało się, że zanim mieszkańcy tego stanu głosowali w prawyborach, wynik wyścigu o nominację w obu partiach był już przesądzony, bo po drodze słabsi kandydaci wycofywali się i był już wyraźny lider.

Po przekonującej wygranej we wtorek w pięciu stanach na północnym wschodzie USA Trump umocnił swą pozycję i jest o krok od nominacji Republikanów na listopadowe wybory, w których może zmierzyć się z faworytką Demokratów Hillary Clinton. (PAP)

Zdjęcia: Eugene Garcia/EPA

 • Protest against US presidential candidate Donald Trump in Costa Mesa, California
 • Protest against US presidential candidate Donald Trump in Costa Mesa, California
 • Protest against US presidential candidate Donald Trump in Costa Mesa, California
 • Protest against US presidential candidate Donald Trump in Costa Mesa, California
 • Protest against US presidential candidate Donald Trump in Costa Mesa, California

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Fotonews, Wybory 2016

Comments

 1. krystian
  krystian 29 kwietnia, 2016, 20:53

  I ta cholota skaczaca jak malpy po radiowozach chce byc obywatelami naszego kraju. Sami sobie szkodza takim zachowaniem !

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*