Polonia w USA i Kanadzie już zagłosowała.

O godz. 20 zamknięto lokale wyborcze. Trwa liczenie głosów. Amerykańska Polonia wybory prezydenta RP ma już za sobą, teraz emocje towarzyszą  głosowaniu w kraju. Polacy w USA i Kanadzie głosowali w sobotę od 6 rano.

Na terenie USA zlokalizowano 28 komisji wyborczych. Najwięcej, bo aż osiem w samym Chicago. Z kolei w Kanadzie  dostępnych było sześć komisji wyborczych.

fot.Barbara Woskowski/ Czy w Ameryce padną rekordy frekwencji? Polacy za oceanem już głosują

Głosowanie w Stanach Zjednoczonych bije w tym roku rekordy popularności. W porównaniu z pierwszą turą, chęć głosowania wyraziło teraz ok. 10 tys. osób więcej. Przed pierwszą turą chęć pójścia do wyborów deklarowało 11 tys. osób. W samym Wietrznym Mieście dorejestrowało się do wyborów ponad 2 tys. osób.

Nie wiadomo jednak, czy padną rekordy, ponieważ wielu rodaków, w związku z amerykańskim Dniem Niepodległości i wydłużonym weekendem, zaplanowało wyjazdy poza miasto.  

Nasi reporteży zaglądali w sobotę  do r óżnych  punktów wyborczych. Wszędzie było sporo ludzi.  Teraz pozostaje czekac na konkretne liczby, a przede wszystkim na wyniki, choć te w USA nie budzą aż tylu emocji, ponieważ rezultat głosowania jest  łatwy do przewidzenia.

ZOBACZ :

ZDJĘCIA Z KONSULATU RP W CHICAGO

Cincopa WordPress plugin

ZDJĘCIA Z KOŚCIOŁA PW.ŚW.TRÓJCY

Cincopa WordPress plugin

ZDJĘCIA Z DOMU PODHALAN

Cincopa WordPress plugin

ZDJĘCIA Z KOŚCIOŁA PW.ŚW.KONSTANCJI

Cincopa WordPress plugin

 MB (Inf. wł.)
Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Fotonews, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*