Lśniące piękności na wystawie w Los Angeles

To nie są auta, które przyciągają wzrok. To samochody marzeń. Można je już podziwiać na odbywającej się po raz siódmy wystawie samochodów w Los Angeles, w Kalifornii. A w tym roku producenci wypełniając halę o powierzchni 7 hektarów dali upust wyobraźni. Szczególnie wiele uwagi poświęcono modelom elektrycznym. Impreza potrwa do 28 listopada.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 900 nowych modeli, z czego 50 to premiery na rynku amerykańskim. A nowości warto prześledzić, gdyż – według Stefana Jacoby’ego, prezesa Volvo – to właśnie Kalifornia wyznacza trendy w branży samochodowej w USA.

Podczas wystawy wręczono już pierwsze trofea: kompaktowy Cadillac Urban Luxury Concept (ULC) został uznany za najlepszy samochód koncepcyjny do jazdy miejskiej. Niski, choć wciąż przestronny, zużywa zaskakująco mało paliwa (4,2 l paliwa podczas jazdy miejskiej i 3,6 l/100 km na autostradzie).

GM odniósł w tym roku także inne zwycięstwo, gdy Chevrolet Volt uzyskał tytuł najbardziej ekologicznego samochodu 2011 roku (Green Car of the Year). Nissan, w kategorii samochodów elektrycznych, zaproponował z kolei model o nazwie „Leaf”. Natomiast przedstawiciel Forda zapowiada na 2011 trzynaście ekologicznych modeli.

Odwiedzający autosalon będą mogli także po raz pierwszy zobaczyć 6 nowych modeli Dodge’a – ekonomicznych, z zupełnie nowym stylem wnętrza i zwiększoną mocą silnika. Dodge zaprezentuje m. in. prototypy Chargera i Durango.

Warto także zwrócić uwagę na powrót na amerykański rynek Fiata, którego przedstawi nowy model Fiata 500.

Dodatkową atrakcja stanowi także tor przygotowany dla miłośników off-roadu. Podczas weekendów będzie na nich można wypróbować nowe modele Buicka, Chevroleta, GMC i Toyoty.

Cincopa WordPress plugin

as (vcstar.com, Inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*