Kliczko o walce z Adamkiem: daję rywalowi 50 proc. szans

W środę w Dreźnie odbyła się kolejna konferencja prasowa promująca zaplanowane na 10 września starcie pomiędzy obecnym mistrzem świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) a Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO). Podobnie jak we wtorek we Wrocławiu, ukraiński czempion wypowiadał się z dużym szacunkiem o swoim polskim rywalu, podkreślając, że mimo iż „Góral” nie będzie faworytem wrześniowej konfrontacji, nie można go z góry skazywać na porażkę.

– Tomasz co prawda nie ma wielkiego nazwiska, ale ma za to ogromne umiejętności. To silny, klasowy zawodnik z niesamowitym sercem do walki – zachwalał Adamka Kliczko. – Absolutnie nie zamierzam go lekceważyć. Uważam, że Adamek ma 50 proc. szans na odniesienie zwycięstwa – dodał Ukrainiec.

Zdaniem menadżera braci Kliczko Bernda Boente, dla publiczności za Oceanem pojedynek z udziałem „Górala” może być ciekawszym widowiskiem niż ten z udziałem „Hayemakera”. – Walka Adamka jest w USA większa niż walka Haye’a. Tomasz często boksuje w Stanach, dlatego i on, i Witalij, są tam bardzo dobrze znani – tłumaczy Boente. – W USA jest duża społeczność polska i ukraińska, dlatego uważam, że ta walka jest dla HBO ważniejsza niż walka Władimira z Hayem.

Zdaniem Ukraińca Polak, który przez lata boksował w niższych wagach, to znakomity pięściarz, jednak jesienią w stolicy Dolnego Śląska przekona się, czym różni się boks na najwyższym poziomie w kategorii ciężkiej od tego w niższych klasach. – Każdy żołnierz marzy o tym, by kiedyś zostać generałem. Niestety Tomasz Adamek walczy teraz w złej wadze. Powinien raczej pozostać w junior ciężkiej – stwierdził Kliczko podczas środowej konferencji prasowej w Dreźnie.

Na razie nie wiadomo w ramach jakiego cyklu zostanie przeprowadzona transmisja z wrocławskiej gali – „Boxing After Dark” czy bardziej prestiżowego „World Championship Boxing”. Wiadomo natomiast na pewno, że w USA walka Adamka z Kliczką nie będzie sprzedawana w systemie PPV.

Przemek Garczarczyk/Ringpolska

Zdjęcia: AP, Reuters

Cincopa WordPress plugin

Categories: Fotonews, Sport

Comments

 1. max
  max 27 maja, 2011, 20:37

  Adamek jest bardzo dobrym piesciarzem, ale czy da rade????
  Zobaczymy …
  pozdrawiam

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*