Japończycy powitali Nowy Rok w świątyniach

fot.Kimimasa Mayama/EPA

fot.Kimimasa Mayama/EPA

Miliony Japończyków tradycyjnie powitały Nowy Rok w świątyniach, prosząc o szczęście, zdrowie i powodzenie w życiu i w pracy. O północy (16 czasu polskiego) rozległy się świątynne dzwony obwieszczające nadejście roku 2016.

Do świątyń Japończycy tłumnie powrócą w najbliższych dniach – szacuje się, że uczyni tak ponad 70 proc. mieszkańców. Wiele pań założy na tę okazję kimona.

Wraz z wybiciem północy nad tokijską wieżą telewizyjną uniosły się tysiące baloników. Wielu mieszkańców japońskiej stolicy powitało Nowy Rok na okolicznosciowych imprezach. Najhuczniej bawiono się jak zwykle w dzielnicach Shinjuku i Shibuya.(PAP)

fot.Kimimasa Mayama/EPA

  • Shinto priests prepare for the New Year
  • Preparing for the New Year
  • Preparing for the New Year
  • Shinto priests prepare for the New Year
  • Shinto priests prepare for the New Year

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Fotonews, Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*