Chile. Kilka tysięcy ludzi ewakuowanych po erupcji wulkanu (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Chile. Kilka tysięcy ludzi ewakuowanych po erupcji wulkanu (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Około 3 tys. ludzi ewakuowano na południu Chile we wtorek na skutek erupcji Villariki, jednego z najaktywniejszych wulkanów Ameryki Południowej – poinformowało chilijskie Narodowe Biuro Sytuacji Kryzysowych.

Wybuch rozpoczął się ok. godz. 3 nad ranem (godz. 7 czasu polskiego) w regionie miasta Temuco, ok. 700 km na południe od stolicy kraju, Santiago.

Władze ogłosiły alert czerwony (do godz. 14 czasu polskiego) i zarządziły ewakuację około 3 tys. osób z terenów sąsiadujących z wulkanem. W szkołach regionu odwołano lekcje.

W kilka godzin po rozpoczęciu erupcji wydaje się, że strumień lawy się zatrzymał – pisze agencja AFP, powołując się na zdjęcia udostępniane przez miejscowe media.

Prezydent Chile Michelle Bachelet zaapelowała do mieszkańców o zachowanie spokoju i zapewniła, że władze „monitorują rozwój sytuacji z minuty na minutę”. Zapowiedziała, że jeszcze we wtorek osobiście odwiedzi region dotknięty wybuchem.(PAP)

fot.EPA

  • Volcano Villarrica eruption
  • ORANGE ALERT AFTER ACTIVITY AT VILLARRICA VOLCANO IN CHILE
  • Volcano Villarrica eruption
  • Volcano Villarrica eruption
  • ORANGE ALERT AFTER ACTIVITY AT VILLARRICA VOLCANO IN CHILE
  • Volcano Villarrica erupting

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*