Chicago. Blisko 600 maturzystów zakończyło naukę w polskich szkołach sobotnich

– Kolejny rok szkolny za nami – mówi Barbara Pańczyk dyrektorka polskiej szkoły im. Heleny Modrzejewskiej w Naperville koło Chicago. – Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ po trzech latach działalności, w tym roku nasze mury opuścili pierwsi maturzyści. Cztery osoby, które przystąpiły do egzaminu dojrzałości zdały go śpiewająco. Szczerze powiem, że pytania z języka polskiego niewiele odbiegały trudnością od tych, które pamiętamy z liceów w Polsce. Pomimo tego, że matura w polskiej szkole jest wyłącznie sprawą prestiżową, uczniowie solidnie się przygotowali, denerwowali się jak, każdy z nas przed egzaminem. Wysiłki ich opłaciły się i miejmy nadzieję, że lata spędzone na nauce języka polskiego nie pójdą na marne – dodaje Pańczyk.

Blisko 600-set uczniów z 33 polskich szkół sobotnich działających w metropolii chicagowskiej podeszło w tym roku do egzaminu dojrzałości.

W minioną niedzielę w  kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej w Chicago odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Absolwenci polskich szkół otrzymali dyplomy z rąk Konsula Generalnego RP Zygmunta Matyni.

Oto nasza foto-relacja:

Cincopa WordPress plugin

BW

Categories: Fotonews

Comments

 1. ala123
  ala123 27 maja, 2011, 20:20

  wszystkim 600 absolwentom gratuluje
  zycze wam najlepszego w tym dorastajacym zyciu
  to jest wasz sukces
  GRATULUJE !!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*