17-latka wybrana Miss Ameryki 2011

W sobotę tegoroczne jury konkursu Miss Ameryki 2011 wybrało najpiękniejszą dziewczynę w Stanach Zjednoczonych. Zaszczytne miano przypadło 17-letniej Teresie Scanlan z miasta Gerig w Nebrasce. Jest ona tym samym pierwszą dziewczyną z tego stanu, która kiedykolwiek włożyła na głowę koronę Miss Ameryki.

17-latka z Nebraski urzekła siedmiu sędziów panelowych przede wszystkim swoją grą na pianinie. Co więcej, Scanlan nie miała najmniejszych problemów z odpowiedzią na pytania opiniotwórcze, dotyczące m.in. skandalu wywołanego publikacjami tajnej korespondencji placówek dyplomatycznych, jakiego dokonał kontrowersyjny portal Wikileaks.

Podczas jubileuszowej, 90-tej już gali konkursu Miss Ameryki, która odbyła się w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas, kandydatki na najpiękniejszą Amerykankę musiały zaprezentować się w sukni wieczorowej, przekonać sędziów o posiadanym przez siebie talencie, a następnie odpowiedzieć na jedno pytanie.

Oprócz zaszczytnego tytułu, nagrodą w konkursie jest stypendium w wysokości 50 tys. dolarów.

Teresa Scanlan jest najmłodszą zwyciężczynią konkursu Miss Ameryki, od czasu kiedy w 1938 roku wprowadzono reguły dotyczące minimalnego wieku wymaganego od kandydatek na Miss. Sama zainteresowana przyznała, że obawiała się że ze względu na swój wiek jej kandydatura nie będzie brana na poważnie. Każda zdobywczyni tytułu Miss Ameryki ma bowiem istotne zobowiązania na cały rok.

Przez najbliższe 12 miesięcy, Teresa Scanlan odwiedzi najdalsze zakątki kraju. Każdego miesiąca pokona ok. 32 tys kilometrów. Jej zadaniem będzie m.in. występowanie podczas konferencji poświęconych problemom żywieniowym oraz spełnianie roli ambasadorki dobrej woli organizacji non-profit, Children’s Miracle Network Hospitals.

AS

Categories: Fotonews, Haj Lajf
Tags: Miss Ameryki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*