Tragficzne skutki huffingu

Chicago (Inf. wł.) – Osiemnastolatka z Highland Park została 12 września oficjalnie oskarżona o nieumyślne zabójstwo w związku ze spowodowaniem wypadku i śmierci 5-letniej dziewczynki.

 

Carly Rousso została też oskarżona o jazdę w stanie odurzenia, ponieważ testy toksykologiczne wykazały obecność w jej krwi substancji chemicznej difluoroethane, głównego składnika środka używanego do czyszczenia komputerów.

 

Puszkę po spreju znaleziono w samochodzie dziewczyny. Władze podejrzewają ją o tzw. huffing, czyli wdychanie substancji w celu uzyskania stanu odurzenia.

 

Jak poinformowała Prokuratura Stanowa Powiatu Lake, substancja, difluoroethane, którą zawiera sprej do usuwania kurzu z klawiatury komputera, blokuje dopływ tlenu do płuc i mózgu, powodując stan euforyczny. Prokuratura przypuszcza, że Rousso zaaplikowała sobie sprey do nosa tuż przed jazdą lub podczas niej i prawdopodobnie przed wypadkiem straciła na moment przytomność.

 

Do kraksy doszło w Święto Pracy w okolicy 700 Central Avenue w Highland Park, niedaleko sklepu Sunset Foods. Samochód Rousso przejechał w poprzek jezdnię, przez kilka pasm ruchu i wjechał na krawężnik, gdzie śmiertelnie potrącił 5-letnią Jaclyn Santos Sacramento oraz spowodował obrażenia u jej matki, Modesty i dwóch braci. Sędzia wyznaczył w sprawie Rousso 500 tys. dol. kaucji. Wiarygodne źródła poinformowały, że Rousso pochodzi z prominentnej rodziny i w przeszłości nadużywała substancji narkotycznych. Jest studentką College of Lake County Ojciec oskarżonej przekazał wyrazy współczucia rodzinie zabitej dziewczynki.

 

(ao)

Categories: Felietony

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*