Przykazanie 8

Wierzę, że jest moc. Tą mocą jest Bóg… ale Bóg jako siła i niewidzialny duch w spirytualnym tego słowa znaczeniu.

 

Tymczasem ludzie z kręgu „zawieszonego” ks. Natanka zrobili z Jezusa „zadufanego w sobie faceta”, który chce splendoru, koronacji czy pomników i jeszcze grozi, że jak nie zrobicie mnie królem Polski, to zobaczycie co się stanie! Totalne zamieszanie, jakaś schizofrenia. Jezus przecież był skromnym Bogiem – Człowiekiem – Synem Maryii.

 

Obce mu było wywyższanie się, obca mu była pycha. On nie stawiał warunków, on uczył MIŁOŚCI…i On mieszka wszędzie ponieważ jest królem świata, nie tylko naszym.

 

Wiara to przede wszystkim uczynki i wyjście do drugiego człowieka. Matka Teresa dawała tego znakomity przykład, pochylając się nad śmierdzącym trędowatym człowiekiem, leżącym na ulicy, Jan Paweł II głosząc ewangelię dla milionów ludzi, a Irena Sendlerowa ratując z getta warszawskiego 2500 żydowskich dzieci.

 

Ktoś tu się zagalopował. Ktoś tu chce ukręcić biznes. Takie myślenie może doprowadzić, że ludzie zaczną masowo odchodzić od Boga. I nie mówmy wtedy, że świat zwariował.

 

Dzisiejszy człowiek jest intelektualistą, do niego przemawiają inne środki wyrazu. Natomiast to, że ksiądz Natanek „rozmawia z Jezusem przez telefon”, może powodować tylko śmiech i politowanie.

 

Martwi mnie „nalot” niektórych ludzi, z kręgu chicagowskiego też, na arcybiskupa Stanislawa Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego. Ci, którzy go osądzają, powinni wejść na www.kosciol.pl/ albo na www.google.com i wpisać nazwisko Dziwisz, a wyskoczą jego wszystkie dekrety, kazania i listy do braci biskupów i wiernych.

 

Nie ma tam nic, co by godziło w jedność Kościoła Katolickiego. Tam jest walka o jedność.

 

Ci, którzy go źle oceniają i posądzają o współpracę z masonerią, sa w wielkim błędzie i szkodzą wielkiemu człowiekowi Kościoła, który przez wiele lat „dreptał” przy Papieżu. Wtedy był podziwiany – teraz jest deptany. Jakież to ludzkie i podłe zarazem…

 

Cyprian Kamil Norwid powiedział: „U nas energia wyprzedza inteligencję – i co pokolenie to rzeź”.

 

A Józef Piłsudski: „Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”.

Marianna Dziś,

mariannadzis@att.net

mariannadzis.blogspot.com

(847) 322-4740

Categories: Felietony

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*