Strona głównaDziennik SportowyWiadomości sportowe w skrócie, niedziela 25 stycznia

Wiadomości sportowe w skrócie, niedziela 25 stycznia

-

Polska pokonała Serbię 35:23 (21:7) w pierwszym niedzielnym meczu grupy II rundy zasadniczej turnieju finałowego mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Chorwacji.

Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na olimpijskiej skoczni w kanadyjskim Whistler. Adam Małysz zajął czwarte miejsce, najlepsze w sezonie 2008/2009.

Mariusz Czerkawski, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego hokeja na lodzie, rozegrał w niedzielę swój pożegnalny mecz ligowy. Jego GKS Tychy wygrał ze Stoczniowcem Gdańsk 3:2.

Grzegorz Rasiak strzelił bramkę dla Watfordu w Pucharze Anglii, a Maciej Żurawski – dla Larisy w meczu ligi greckiej. Byli napastnicy drużyny narodowej jako jedyni z polskich piłkarzy wpisali się w miniony weekend na listę strzelców.

Medalista olimpijska i mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii + 75 kg Agata Wróbel, która pod koniec ubiegłego roku wróciła z Anglii do Polski, spotkała się ze sztabem szkoleniowym kadry kobiet w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie odbywa się pierwsze w tym roku zgrupowanie

Justyna Kowalczyk wygrywając finał pocieszenia zajęła siódme miejsce w sprincie na 1,2 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w estońskim Otepaeae. Najszybsza w ścisłym finale okazała się Słowenka Petra Majdic, która tym samym wyprzedziła zawodniczkę AZS AZWF Katowice w klasyfikacji generalnej PŚ

Niemiec Christoph Stephan okazał się najlepszy w biegu na 15 km ze startu wspólnego we włoskiej Anterselvie w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Siódme miejsce zajął Tomasz Sikora (NGKS Dynamit Chorzów).

Julien Lizeroux odniósł pierwsze zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata. W niedzielę 29-letni Francuz wygrał slalom na lodowcu Hahnenkamm w Kitzbuehel.

Francuska tenisistka Marion Bartoli, rozstawiona z numerem 15., wyeliminowała 6:1, 6:4 liderkę rankingu WTA Tour – Serbkę Jelenę Jankovic w meczu 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open (z pulą nagród 16,34 mln dol.), rozgrywanego na twardych kortach w Melbourne Park.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open (z pulą nagród 16,34 mln dol.). W trzecim meczu na twardych kortach w Melbourne Park polscy tenisiści pokonali 6:2, 6:2 rumuński debel Andrei Pavel i Horia Tecau.