Strona głównaDziennik SportowyPuchar UEFA podsumowanie

Puchar UEFA podsumowanie

-

Od remisu z AS Nancy 2:2 piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli udział w fazie grupowej Pucharu UEFA. Jeszcze na 8 minut przed końcowym gwizdkiem prowadzili 2:1, ale nie udało im się utrzymać korzystnego wyniku.

W piątej minucie do bramki Nancy trafił Sławomir Peszko i był to gol numer 1000 polskich drużyn w europejskich pucharach.

W drugim meczu grupy H Feyenoord Rotterdam przegrał z CSKA Moskwa 1:3. Holendrzy, których grę z ławki rezerwowych oglądał Michał Janota, stworzyli wiele sytuacji strzeleckich, ale tylko jedną wykorzystali. Rosyjski zespół (bez Dawida Janczyka w kadrze) zaimponował za to skutecznością, a bramki strzelili Wasilij Bieriezucki i dwukrotnie Brazylijczyk Vagner Love.

Właśnie CSKA będzie kolejnym rywalem Lecha Poznań. Mecz odbędzie się 27 listopada w Moskwie.

Jacek Krzynówek, który w tym sezonie nie wystąpił jeszcze w Bundeslidze, a w ostatnich spotkaniach nie mieścił się nawet w kadrze VfL Wolfsburg, dostał od trenera Felixa Magatha szansę gry przez pełne 90 minut z SC Heerenveen. Szansę wykorzystał, ustalająć w 71. minucie wynik meczu na 5:1 dla niemieckiej drużyny.

O krok od sprawienia sensacji byli na stadionie San Siro piłkarze Bragi. Dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry jedynego gola strzelił dla AC Milan Brazylijczyk Ronaldinho. Paweł Kieszek oglądał mecz z ławki rezerwowych portugalskiego zespołu.

Tottenham Hotspur, który wyeliminował z Pucharu UEFA Wisłę Kraków, pewnie wygrał w Londynie z Dinamem Zagrzeb 4:0, a hat- trickiem popisał się Darren Bent.

Nie wiodło się drużynom hiszpański. FC Sevilla, która zdobyła Puchar UEFA w 2006 i 2007 roku, przegrała na wyjeździe ze Standardem Liege 0:1. Valencia tylko zremisowała na własnym boisku z FC Kopenhaga 1:1. W takim samym stosunku zremisował u siebie Racing Santander z Schalke 0:4.

Faza grupowa Pucharu UEFA zakończy się 18 grudnia. 40 zespołów zostało podzielonych na osiem grup. Każdy rozegra cztery spotkania – po dwa na własnym stadionie i na wyjeździe. Po trzy najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do 1/16 finału. Od tej fazy rozgrywek rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym.