Strona głównaDziennik SportowyPiłkarski Puchar Polski

Piłkarski Puchar Polski

-

Do czterech wzrosła w środę liczba drużyn ekstraklasy, które pożegnały się z rozgrywkami piłkarskiego Pucharu Polski na etapie 1/16 finału. Piast Gliwice uległ bowiem Lechowi Poznań 0:4, a Arka Gdynia przegrała u siebie z Odrą Wodzisław Śląski 1:2. We wtorek odpadły natomiast PGE GKS Bełchatów i Polonia Bytom.

Doskonałą formę zaprezentowali piłkarze czwartoligowej Stali Sanok, którzy pokonali lidera I ligi – Widzew Łódź 1:0. Dwa lata wcześniej zespół ten był sprawcą innej sensacji – wyeliminował Legię Warszawa. Zwycięską bramkę zdobył w 42. minucie Marcin Borowczyk.

W innych środowych starciach obyło się bez większych niespodzianek. Najdłużej walczyli zawodnicy KGHM Zagłębie Lubin, którzy dopiero po dogrywce pokonali GKS Jastrzębie 4:3. Dobrą postawą zaskoczyli piłkarze Kmity Zabierzów, którzy wyeliminowali Koronę Kielce (3:0).

Mistrzowie Polski – Wisła Kraków, poradzili sobie z rezerwami Lechii Gdański. Na wyjeździe wygrali 3:0, a dwie bramki zdobył Paweł Brożek. Napastnik reprezentacji Polski asystował również przy trzecim golu. W pierwszej połowie wiślacy nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza gospodarzy Dominika Sobańskiego. Po przerwie zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pozostałych środowych spotkaniach Motor Lublin uległ ŁKS Łódź 0:2, Remes Promień Opalenica pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0, a Warta Poznań przegrała z Ruchem Chorzów 0:3.

We wtorek do 1/8 finału awansowała broniąca trofeum Legia. Do zwycięstwa (2:1) z Wisłą Płock potrzebowała jednak dogrywki. Właśnie w dodatkowym czasie gry triumf dał jej, po strzale z rzutu karnego, Maciej Iwański.

Ostatni mecz tej rundy – Lechia Gdańsk z Jagiellonią Białystok, zaplanowany jest na 7 października.

Wyniki meczów 1/16 finału Remes Pucharu Polski:

23 września, wtorek Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0) GKS Katowice – Górnik Zabrze 3:4 po dogr. (2:2, 3:3) Górnik Łęczna – Cracovia 2:3 po dogr. (1:1, 2:2) Nielba Wągrowiec – Polonia Warszawa 0:3 (0:0) Odra Opole – Polonia Bytom 2:0 (1:0) Wisła Płock – Legia Warszawa 1:2 po dogr. (1:0, 1:1)

24 września, środa Stal Sanok – Widzew Łódź 1:0 (1:0) Motor Lublin – ŁKS Łódź 0:2 (0:1) Remes Promień Opalenica – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0) Warta Poznań – Ruch Chorzów 0:2 (0:2) Kmita Zabierzów – Korona Kielce 3:0 (2:0) GKS Jastrzębie – KGHM Zagłębie Lubin 3:4 po dogrywce (2:0, 3:3) Piast Gliwice – Lech Poznań 0:4 (0:2) Lechia II Gdańsk – Wisła Kraków 0:3 (0:0) Arka Gdynia – Odra Wodzisław Śląski 1:2 (0:1)

7 października, wtorek Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok (18.00)