Strona głównaDziennik SportowyMecz hokejowych gwiazd NHL - po raz 55.

Mecz hokejowych gwiazd NHL – po raz 55.

-

Po dwuletniej przerwie ponownie dojdzie do tradycyjnego spotkania hokejowych gwiazd NHL. Tym razem hokeiści reprezentujący Konferencję Wschodnią spotkają się w środę z drużyną Zachodu w Dallas, w hali American Airlines Center.

W przeddzień All Star Game w hali tej odbył się mecz młodych gwiazd NHL (zawodników, którzy nie ukończyli 25 lat), a drużyna Wschodu pokonała Zachód 9:8. W ekipie Zachodu wystąpił urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski, zawodnik Colorado Avalanche) i odnotował dwa punkty za asystę.

W lutym 2004 r. w St. Paul odbyło się 54. spotkanie gwiazd NHL. Hokeiści Wschodu wygrali z Zachodem 6:4 (1:1, 4:2, 1:1).

All Star Game – to tradycyjna impreza, datująca się od połowy lat 30. ubiegłego wieku. W 2003 roku organizatorzy powrócili do wcześniejszej formuły – w meczu gwiazd naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Konferencji Wschodniej i Zachodniej NHL, tak jak było do roku 1997.

Potem przez pięć lat w spotkaniu gwiazd występowały drużyny „świata” i Ameryki Północnej.

Historia meczów All Star zaczyna się w 1934 roku, kiedy to najlepsi hokeiści ligi spotkali się w Toronto. Wówczas zdobywca Pucharu Stanleya, drużyna Toronto Maple Leafs pokonała reprezentację NHL 7:3.

Następne dwa mecze odbyły się w 1937 i 1939 r. Jednak dopiero od 1947 roku organizatorzy meczu gwiazd zaczęli przeprowadzać tę imprezę co roku.

Formuła rywalizacji najlepszych hokeistów NHL zmieniała się z biegiem lat. Początkowo w meczu brał udział zdobywca Pucharu Stanleya i reprezentacja ligi. Potem naprzeciw siebie stawały reprezentacje konferencji. Wreszcie od 1998 roku do rywalizacji przystępowały reprezentacje Ameryki Północnej i „świata”.

W 2000 roku w drużynie „świata”, w meczu rozegranym w Toronto (6 lutego), wystąpił Mariusz Czerkawski, jedyny polski hokeista, który wziął udział w spotkaniu All Star. Drużyna „świata” wygrała 9:4, a Czerkawski zapisał jeden punkt za asystę.