Zdjęcia jeziora Loch Ness dostępne w usłudze Google Street View

Zdjęcia jeziora Loch Ness dostępne w usłudze Google Street View
fot.Google Map

fot.Google Map

81 lat temu brytyjski dziennik „Daily Mail” opublikował zdjęcie przedstawiające domniemanego potwora z jeziora Loch Ness. Aby uczcić tę rocznicę Google postanowiło udostępnić we wtorek zdjęcia z okolic jeziora i jego głębin w usłudze Street View.

Zdjęcia podwodne zostały zrealizowane we współpracy z Catlin Seaview Survey. Jednak większość ujęć została zrobiona przez częściowo zanurzoną kamerę, dzięki czemu można zobaczyć panoramę okolicy. Google informowało wcześniej, że internauci częściej wpisywali w wyszukiwarce hasło Loch Ness niż Pałac Buckingham, dlatego postanowiło zrobić dokumentację fotograficzną okolicy.

Loch Ness to drugie co do wielkości jezioro położone w Szkocji, o długości prawie 40 km. Przejrzystość wody jest niska, w związku z tym ujęcia podwodne Street View nie są wysokiej jakości. Popularność zbiornik wodny zawdzięcza legendzie o potworze „Nessie”, który miał być sfotografowany w 1934 roku. (PAP)

Na spacer po Loch Ness można wybrać się TUTAJ

fot.Google Map

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*