Włochy. Włamywacze z gorzkim poczuciem humoru

fot.123 RF Stock Photos

fot.123 RF Stock Photos

„W życiu trzeba umieć przegrywać”- bileciki z takim napisem zostawiała banda złodziei w każdym okradanym mieszkaniu na południu Włoch. Policja rozbiła 5-osobową szajkę włamywaczy, obdarzonych gorzkim poczuciem humoru.

Włoskie media podały, że bileciki z taką sentencją zostawiane ofiarom włamań były najważniejszym dowodem w postępowaniu prowadzonym przez karabinierów w sprawie serii kradzieży koło miasta Benevento w regionie Kampania.

Dochodzenie naprowadziło na trop pięciu mężczyzn w wieku od 22 do 27 lat, mieszkających w okolicy. Wszyscy trafili do aresztu.

W kraju, gdzie włamania do domów i mieszkań są plagą i statystycznie w ciągu godziny dochodzi do 29 takich zdarzeń, media okazały się wyjątkowo wyrozumiałe wobec piątki z Benevento. Nazwano ich „sympatycznymi złodziejami”. Nie wiadomo jednak, zauważa się, czy ich refleksyjne podejście do życia zostanie uznane za okoliczność łagodzącą, gdy staną przed sądem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*