Włochy. Rektor rzymskiego uniwersytetu w jury konkursu piękności

fot.www.uniroma1.it

fot.www.uniroma1.it

Rektor rzymskiego Uniwersytetu La Sapienza zasiadł w jury konkursu, w którym studentki walczyły o tytuł Miss włoskich uczelni, czym wywołał falę krytyki. W środowisku uniwersyteckim rozgorzała dyskusja, czy rektorowi wypada być jurorem w konkursie piękności.

Przeciwników obecności profesora Eugenio Gaudio w jury, którego był nawet przewodniczącym, nie przekonuje pełna nazwa konkursu Miss Uniwersytetu: „wybór najpiękniejszej i najmądrzejszej studentki włoskiej uczelni”.

Urodę studentek oceniało grono, w którym obok rektora La Sapienza – jednej z największych uczelni w Europie – zasiadł wykładowca katolickiego uniwersytetu z Mediolanu, a także kilku chirurgów plastycznych – podkreśla włoska prasa. Oficjalnym sponsorem konkursu była klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, która ufundowała nagrody; „łatwo odgadnąć jakie” – dodaje dziennik „Corriere della Sera”.

Dziesięć pierwszych studentek otrzymało tygodniowy pobyt w spa z możliwością dokonania korekty urody.

Rektor ogromnej publicznej uczelni podczas finałowego wieczoru fotografował się z finalistkami w kostiumach kąpielowych, co również wzbudziło kontrowersje.

Zdumionych przedstawicieli środowiska uczelnianego nie uspokoiły także zapewnienia, że podczas konkursu brano pod uwagę nie tylko urodę studentek ale również średnią stopni z egzaminów. Pozostały – jak podkreślają włoskie media – zdjęcia, na których reprezentanci świata uniwersyteckiego podnoszą czerwone lizaki z punktacją.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*