Włochy. Pies w areszcie domowym za zniszczenie sześciu samochodów

fot.torino.repubblica.it

fot.torino.repubblica.it

Za zniszczenie sześciu samochodów do aresztu domowego trafił w Asti na północy Włoch pies. Mieszaniec odbywa karę, wymierzoną jego właścicielowi, któremu nakazano trzymać go w domu. Pies rzucał się na auta, wgniatał karoserię i zrywał tablice rejestracyjne.

Dziennik „La Stampa” podał że od wielu tygodni w tym mieście w Piemoncie trwał pościg za wandalem, który uszkadzał samochody w jednej z dzielnic. Okazało się , że sprawcą tych szkód jest czworonóg średniej wielkości o imieniu Achille. Wpada on w szał na widok samochodu. W co najmniej sześciu porysował pazurami karoserię i wgniótł ją.

Pies rzucił się też na samochód patrolu straży miejskiej, który interweniował by go powstrzymać gdy zaatakował po raz kolejny.

Jak się zauważa, Achille nie jest w ogóle agresywny wobec ludzi, ale wyłącznie wobec pojazdów. Czuje się , jak wyjaśniono, „panem ulicy” i kiedy widzi przejeżdżający lub zaparkowany samochód, przeskakuje przez ogrodzenie i rusza do ataku, przede wszystkim zrywając tablicę rejestracyjną. Nie boi się nawet dużych pojazdów.

Pies przyłapany na gorącym uczynku został odprowadzony przez funkcjonariuszy do właściciela. Wymierzyli mu karę finansową i nakazali bezwzględnie, by nie pozwalał czworonożnemu wrogowi samochodów opuszczać ogrodu.(PAP)

Categories: Ciekawostki
Tags: pies, reszt, Wlochy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*