Włochy. Ogromna rozpadlina w centrum Florencji; zagrożone zabytkowe pałace (ZOBACZ ZDJĘCIA)

fot.Maurizio Degl' Innocenti/EPA

fot.Maurizio Degl’ Innocenti/EPA

Gigantyczna rozpadlina o długości 200 metrów i szerokości 7 metrów powstała w środę rano w centrum Florencji na nabrzeżu rzeki Arno, koło Ponte Vecchio i Galerii Uffizi. Lokalne władze informują o olbrzymich stratach. Zagrożone są zabytkowe budynki.

Do wielkiej wyrwy w ziemi wpadło około 20 zaparkowanych tam samochodów. Według pierwszych ustaleń przyczyną zapadnięcia się gruntu było pęknięcie rury dużych rozmiarów. Osuwisko może się powiększać – ostrzegają eksperci i strażacy pracujący na miejscu. Ewakuowano dwie florenckie kamienice stojące nad brzegiem Arno.

„Nikt nie odniósł obrażeń, ale straty są ogromne” – powiedział burmistrz Florencji Dario Nardella.

W miejscu rozpadliny montowane są radary do monitoringu ruchów ziemi. Sytuację określa się jako bardzo poważną. (PAP)

Zdjęcia: EPA

  • Chasm in Florence
  • Chasm in Florence
  • Chasm in Florence
  • Chasm in Florence
  • Chasm in Florence
  • Chasm in Florence
  • Chasm in Florence

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*