Włochy. Nie żyje najstarszy niedźwiedź brunatny w Europie

fot.www.visitdolomitipaganella.it

fot.www.visitdolomitipaganella.it

Nie żyje Bel, najstarszy niedźwiedź brunatny w Europie. Niedźwiedzica miała 48 lat, od dwudziestu lat mieszkała w rezerwacie przyrody w Spormaggiore w regionie Trydent-Górna Adyga we Włoszech – poinformowały we wtorek włoskie media.

Martwe zwierzę znaleźli pracownicy rezerwatu. Bel od dłuższego czasu chorowała, podawano jej leki, ale nie zdołano uratować.

Niedźwiedzica była olbrzymią atrakcją turystyczną całego regionu. Imię otrzymała od zamku Belfort, położonego niedaleko Spormaggiore. Andrea Marcolla, dyrektor rezerwatu, podkreślił, że zwierzę nigdy nie sprawiało problemów pracownikom rezerwatu ani nie było agresywne wobec turystów.

Bel nazywana była „Babcią niedźwiedzicą” ze względu na swój wiek; niedźwiedzie żyją średnio 25-30 lat.

Muzeum Nauki MUSE w Trydencie wyraziło już zainteresowanie przyjęciem zabalsamowanego ciała Bel jako eksponatu.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*