Włochy. Mick Jagger: zjadłem lody z Theresą May we Florencji

Mick Jagger fot.Walter Bieri/EPA

Wokalista Rolling Stones, Mick Jagger ujawnił, że w piątek spotkał się we Florencji z premier Wielkiej Brytanii Theresą May i razem byli na lodach na Moście Złotników. Opowiedział o tym ze sceny podczas sobotniego koncertu zespołu w mieście Lukka w Toskanii.

Theresa May przyjechała w piątek na kilka godzin do Florencji, by wygłosić tam przemówienie na temat negocjacji w sprawie Brexitu oraz brytyjskich propozycji warunków i zasad wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Jak wyjaśniła prasie, wybrała to miasto jako symbol Europy i jednocześnie miejsce silnych związków kulturowych i ekonomicznych z Wielką Brytanią.

We Florencji przebywali w tym samym czasie muzycy grupy Rolling Stones.

Na początku koncertu koło historycznych murów Lukki Jagger powiedział po włosku ze sceny 60 tysiącom zgromadzonych tam osób: „Spędziłem wczoraj przepiękny dzień we Florencji. Spotkałem się z z panią May i razem zjedliśmy lody na Ponte Vecchio”.

Wcześniej media poinformowały, że Jagger zwiedził po godzinach zamknięcia florencką Galerię Akademii, gdzie zobaczył między innymi słynny posąd Dawida dłuta Michała Anioła. (PAP)

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*