Władze Wenecji chcą zabronić jazdy na rowerze w historycznym centrum

Wenecja fot.bogitw/pixabay.com

Wenecja fot.bogitw/pixabay.com

Władze Wenecji zapowiedziały wprowadzenie zakazu jazdy na rowerach w historycznym centrum. Decyzję, która wymaga oficjalnego potwierdzenia i publikacji, tłumaczą wyjątkowością miasta, zawsze pełnego ludzi w wąskich uliczkach i na mostach.

Z pomysłem zakazu wystąpił wybrany w czerwcu burmistrz Luigi Brugnaro, który powiedział w piątek: “Chcemy zakazać rowerzystom wstępu do historycznego centrum”.

Jego zdaniem nie ma tam warunków do jazdy, a co więcej rowery mogą stanowić zagrożenie dla pieszych. Mimo ogromnych tłumów na placach i w uliczkach w rejonie Canal Grande dochodzi niekiedy do popisów brawury na dwóch kółkach i graniczących z akrobacją prób ominięcia przechodniów, wśród nich turystów z bagażami.

Nadzwyczajne położenie miasta nad laguną uzasadnia według tamtejszych władz konieczność podejmowania wyjątkowych, czasem kontrowersyjnych decyzji.

Szeroko nagłośnioną wcześniej przez media propozycję wprowadzenia zakazu walizek na kółkach w centrum poprzedni zarząd miejski szybko wycofał.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki
Tags: rowery, wenecja, zakaz

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*