W.Brytania. Książę William został pilotem śmigłowca ratowniczego

Książę William został pilotem śmigłowca medycznego dla East Anglian Air Ambulance fot.Geoff Robinson/East Anglian Air Ambulance/EPA

Książę William został pilotem śmigłowca medycznego dla East Anglian Air Ambulance fot.Geoff Robinson/East Anglian Air Ambulance/EPA

Brytyjski książę William w poniedziałek rozpoczął pracę jako pilot śmigłowca ratowniczego. Pierwsza misja księcia, drugiego w kolejce do tronu, potrwa 9,5 godziny. „To mój pierwszy dzień i jestem bardzo zdenerwowany ” – powiedział William.

„Startujemy w mokry dzień w Cambridge, ale czekam z niecierpliwością, aż zaczniemy. Trening wymagał dużego wysiłku i cierpliwości, ale jesteśmy gotowi i nie mogę się doczekać pracy” – powiedział William, cytowany przez BBC News.

Książę stawił się do pracy o godz. 7 rano czasu lokalnego (godz. 8 czasu polskiego), a o 9.20 jego ekipa otrzymała pierwsze zgłoszenie. Po pierwszym dniu pracy księcia czekają trzy następne, także po 9,5 godz.; kolejne cztery dni będzie miał wolne.

Praca w charakterze pilota śmigłowca pogotowia ratunkowego będzie głównym zajęciem Williama, ale z czasem będzie latał rzadziej, by pogodzić tę aktywność z obowiązkami przedstawiciela rodziny królewskiej.

Książę całą swoją pensję przekaże na cele charytatywne. Został bowiem zatrudniony przez firmę Bond Air Services, która jest operatorem helikopterów obsługujących charytatywną śmigłowcową służbę ratownictwa medycznego East Anglian Air Ambulance.

Wcześniej William, który ukończył kurs na pilota śmigłowca cywilnego we wrześniu, latał na wojskowych śmigłowcach ratowniczych RAF w jednostce w Walii. (PAP)

Książę William fot.Geoff Robinson/East Anglian Air Ambulance/EPA

Książę William fot.Geoff Robinson/East Anglian Air Ambulance/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*