W. Brytania. George, trzeci w kolejce do tronu, kończy dwa lata (ZDJĘCIA)

fot.Chris Jackson/EPA

fot.Chris Jackson/EPA

Książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate, obchodzi w środę drugie urodziny. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował nowe zdjęcie, na którym mały George, trzymany na rękach przez tatę, z uśmiechem patrzy w obiektyw.

Książe George z tatą fot.Mario Testino /Art Partner/EPA

Książe George z tatą fot.Mario Testino /Art Partner/EPA

Zdjęcie zostało zrobione w dniu chrztu drugiego dziecka książęcej pary, księżniczki Charlotte, 5 lipca.

Jubilat będzie zapewne świętował na rodzinnej uroczystości w wiejskiej posiadłości Anmer Hall. Oczekiwani są rodzice księżnej Kate, Carole i Michael Middletonowie, a także młodsza siostra Pippa oraz przynajmniej kilkoro z siedmiorga rodziców chrzestnych księcia.

„Daily Telegraph” odnotowuje, że księżna Cambridge, której rodzice zawodowo zajmują się organizacją przyjęć, sama przygotowała wszystko na środową uroczystość.

W ubiegłym roku, gdy George, trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu, skończył rok, gościem honorowym była Elżbieta II. W tym roku jednak nie oczekuje się przybycia królowej.

Księciu od chwili narodzin 22 lipca 2013 roku towarzyszy wielka uwaga mediów. Podobnie jak w przypadku jego mamy brytyjskie media mówią o „efekcie George’a”, ponieważ wszystko, co chłopiec ma na sobie wyprzedaje się na pniu. George trafił nawet do zestawienia „50 najlepiej ubranych mężczyzn w Wielkiej Brytanii” w 2015 roku razem ze swoim dziadkiem, następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem. (PAP)

 

  • Prince George will celebrate second birthday
  • Trooping the Colour
  • Duchess of Cambridge gives birth to a girl
  • Princess Charlotte Christening in Sandringham
  • Princess Charlotte Christening in Sandringham
  • Prince George turns 2

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*