Używane spodnie za $3,99. Z pierścionkiem za 5 tys. w kieszeni

Robienie zakupów w sklepie z odzieżą z drugiej ręki dla mieszkanki stanu Minnesota zakończyło się wielką niespodzianką. Deb Thompson w sklepie Goodwill za niecałe 4 dolary kupiła używane spodnie. W ich kieszeni znalazła pierścionek z diamentem za ponad 5 tys. dolarów. Teraz chce odnaleźć właściciela.

fot. KSPT/ W kieszeni spodni ze sklepu z używaną odzieżą Thompson znalazła pierścionek z diamentem

Kilka dni temu 53-letnia Deb Thompson wybrała się do położonego na przedmieściach Minneapolis sklepu charytatywnej organizacji Goodwill. W sekcji z używaną odzieżą uwagę Thompson przykuły jasne spodnie z aplikacjami. Mieszkanka Minnesoty kupiła je za 3,99 dol. Po powrocie do domu, podczas przymiarki Thompson w jednej z kieszeni znalazła… pierścionek z diamentem. „Wyjęłam go z kieszeni i z wrażenia usiadłam na podłodze” – powiedziała stacji ABC News 53-latka.

Deb Thompson zabrała znalezioną biżuterię do jednego z jubilerów w St. Paul. Ku jej zaskoczeniu wartość pierścionka została oszacowana na 5 tys. – 6,5 tys. dolarów. Thompson nie ma jednak zamiaru zatrzymać pierścionka. Postanowiła za to odnaleźć jego właścicielkę lub właściciela.

Kobieta o cennym znalezisku poinformowała sklep Goodwill, w którym znalazła pierścionek. Na stronie internetowej Goodwill/Easter Seals Minnesota zamieszczona została informacja o odnalezieniu biżuterii w kieszeni białych spodni z ozdobnymi aplikacjami.

Do tej pory około 30 osób zgłosiło się do organizacji twierdząc, że pierścionek może być ją własnością. Przedstawiciele Goodwill podkreślają, że ustalenie do kogo należy cenny przedmiot może być trudne. Każdego roku tylko w Minnesocie, używaną odzież przekazuje na rzecz organizacji blisko 2 miliony osób.

km

 

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*