Skok ze spadochronem w setne urodziny

Skok ze spadochronem w setne urodziny

Eleanor Cunningham ze stanu Nowy Jork uczciła swe setne urodziny … skacząc ze spadochronem, w tandemie z instruktorem – informuje w niedzielę agencja Associated Press, przypominając, że podobnie obchodził swe 90. urodziny b. prezydent USA George Bush.

Cunningham ucałowała siedmioletnią praprawnuczkę i bez wahania wsiadła do samolotu. Był to zresztą już jej trzeci taki skok. Pierwszy wykonała mając 90 lat. Zapowiada, że znów skoczy w swe 105. urodziny.

Lekarz praprababci spadochroniarki podkreślił, że stan jej zdrowia pozwala na uprawianie tego sportu.

Amerykańskie media informują, że pani Cunningham ma pięcioro dzieci, 15 wnucząt, 26 prawnucząt i dwoje praprawnucząt. W wieku 50 lat nauczyła się jeździć na nartach, mając 70 lat zaczęła grać w golfa, samochód przestała prowadzić po ukończeniu 95 lat.

Podobno kilka lat temu zdradziła sekret swej długowieczności sprzedawcy w sklepie z napojami alkoholowymi: lubi popijać wino i ucinać sobie drzemki. Tak przynajmniej twierdzi jedna z jej znajomych.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione

Categories: Ameryka, Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*