Rosja. W karawanie znaleziono pół tony kawioru

fot.fotofan1/pixabay.com

fot.fotofan1/pixabay.com

Rosyjska policja w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej zatrzymała samochód karawan, w którym znalazła pół tony kawioru – poinformowały we wtorek lokalne władze.

Jak podało MSW Kraju Chabarowskiego, karawan zatrzymano na drodze w pobliżu chińskiej granicy. Po otwarciu bagażnika pod wieńcami, obok trumny, policjanci znaleźli plastikowe opakowania kawioru. W samej trumnie nie było ciała – schowano tam kolejną porcję tego smakołyku.

Kierowca wraz z pasażerem – pracownicy firmy pogrzebowej – tłumaczyli funkcjonariuszom, że zostali zatrudnieni przez mieszkańca wioski nieopodal Chabarowska, który zlecił im transport do kostnicy trumny z ciałem pewnej kobiety. Mężczyźni utrzymują, że nie wiedzieli, co naprawdę znajdowało się wewnątrz.

Policja prowadzi śledztwo, by wykazać, skąd pochodził kawior, i postawić zarzuty za nielegalną produkcję i dystrybucję tego przysmaku.

Produkcja kawioru w Rosji podlega ścisłym restrykcjom i prawo do jego wytwarzania posiada jedynie ok. 50 hodowli jesiotra. Produkcja kawioru na własną rękę i połów jesiotra są prawie całkowicie zabronione; jedynie na północy kraju można starać się o uzyskane specjalnego pozwolenia. W wyniku nielegalnych połowów od upadku Związku Radzieckiego populacja jesiotra w Morzu Kaspijskim gwałtownie spadła.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki
Tags: karawan, kawior, Rosja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*