Porsche Janis Joplin sprzedano za ponad 1,7 mln dolarów

Porshe Janis Joplin fot.Wikipedia

Porshe Janis Joplin fot.Wikipedia

Za 1,76 mln dolarów sprzedano w czwartek na aukcji w Nowym Jorku Porsche 365 C z 1965 r., które należało do legendarnej wokalistki Janis Joplin – poinformował dom aukcyjny Sotheby’s, który nie spodziewał się uzyskać więcej niż 500 tysięcy dolarów.

Joplin kupiła ten kabriolet w 1968 roku. Artystce nie przypadł jednak do gustu biały kolor auta, jej zdaniem – nudny. Kazała więc je przemalować. W ten sposób powstało kolorowe Porsche, z karoserią ozdobioną rysunkami motyli, kwiatów, ptaków oraz znakami zodiaku i górskimi pejzażami.

Przez ostatnie 20 lat auto stało w alei rockandrollowych sław w Cleveland w stanie Ohio. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*