Nowa aplikacja Instagrama umożliwia łączenie zdjęć w kolaże

fot.Rolf Vennenbernd/instagram

fot.Rolf Vennenbernd/instagram

Fotograficzny serwis społecznościowy Instagram udostępnił w poniedziałek aplikację do łatwego i szybkiego łączenia wielu zdjęć w jedną kompozycję. Program Layout jest na razie dostępny tylko na urządzenia z systemem iOS.

Przedstawiciele Instagrama zapowiadają, że w nadchodzących miesiącach aplikacja będzie również dostępna dla urządzeń z systemem Android.

Należący do Facebooka Instagram podkreśla, że program zawiera wiele narzędzi do edycji obrazów umożliwiających m.in. zmianę wielkości pliku, jego szerokości i długości. Aplikacja może także automatycznie połączyć dziewięć wybranych przez użytkownika zdjęć w kolaż.

„Jest fajna, prosta i daje nowe możliwości do ćwiczenia kreatywności” – napisała amerykańska firma na swojej stronie internetowej opisując Layout.

Instagram stworzyli w 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger. Dwa miesiące po jego premierze zarejestrowało się na nim ponad milion użytkowników, a kolejne miesiące obfitowały w dalszy rozwój popularności serwisu. W kwietniu 2012 roku Instagram przeszedł w ręce właścicieli Facebooka. Transakcja to opiewała na kwotę 1 mld dolarów. (PAP)

 

 

Categories: Ciekawostki, Technologie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*