Niemcy. Plażowiczka znalazła list w butelce sprzed ponad 100 lat

fot.pixabay.com

fot.pixabay.com

Pochodzący sprzed 100 lat list w butelce z Wielkiej Brytanii znalazła plażowiczka na niemieckiej wyspie Amrum na Morzu Północnym. To być może najstarsze na świecie znane znalezisko tego rodzaju. 

Jak donosi w środę lokalny portal informacyjny, kobieta, która znalazła butelkę leżącą na piasku, odesłała znajdującą się w środę kartkę pocztową do nadawcy – brytyjskiego towarzystwa naukowego (Marine Biological Association of the United Kingdom) z siedzibą w Plymouth.

Butelka została wyrzucona do morza między 1904 a 1906 r. w ramach eksperymentu. Ogółem na potrzeby projektu do wody trafiło ponad 1000 butelek – przekazało stowarzyszenie w oświadczeniu.

Dotychczas za najstarszy na świecie znany list w butelce uchodziła przesyłka z 1913 r., znaleziona w 2014 r. w Zatoce Kilońskiej.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*