Most Golden Gate otrzyma zabezpieczenia przed samobójcami

Most Golden Gate otrzyma zabezpieczenia przed samobójcami

Na słynnym most Golden Gate nad zatoką San Francisco zostanie zainstalowana specjalna stalowa siatka zabezpieczająca przed skokiem z niego do wód zatoki – poinformował w piątek przedstawiciel władz miasta Denis Mulligan. 

fot. EPA/JOHN G. MABANGLO

fot. EPA/JOHN G. MABANGLO

Siatka będzie zainstalowana 6 metrów poniżej znajdujących się po obu stronach olbrzymiego mostu chodników dla pieszych. Montaż ma zostać zakończony w 2018 r. a koszt wyniesie 76 mln dolarów.

Z mostu o długości 2,7 km skoczyło już od momentu oddania go do użytku w 1937 r. ponad 1400 samobójców. Rekordowy pod tym względem był ub. rok, w którym aż 46 osób postanowiło w ten sposób rozstać się z życiem.

Skok z wysokości ponad 67 m dzielących przęsło mostu od zimnych, z silnym prądem, wód zatoki jest prawie zawsze śmiertelny.

Władze miasta od wielu lat rozważały różne projekty zabezpieczenia mostu przed samobójcami. W końcu zdecydowały się na siatkę, która – jak powiedział Mulligan – „wywiera najmniejsze wrażenie wizualne” a dla kierowców samochodów będzie w ogóle niewidoczna.

Montaż siatki zostanie sfinansowany częściowo z dochodów z opłat za przejazd mostem. Pozostałą część kosztów pokryją władze federalne i stanowe.

(PAP)

Categories: Ameryka, Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*