Miami: Kto ustawił fortepian na mierzei?

Ważący ponad 300 kilogramów fortepian, pojawił się kilka dni temu na mierzei w Miami. Wydawało się że zagadka jego pojawienia się została rozwiązana, kiedy do „wyczynu” przyznało się małżeńswto filmowców. Dziś jednak zgłosił się nastolatek, który twierdzi, że to on ustawił fortepian w nietypowym miejscu.

fot. Fortepian na mierzei spodobał się władzom miasta, które na razie nie mają zamiaru go usuwać

Pojawienie się tajemniczego instrumentu na plaży w Miami, zelektryzowało media i lokalne władze, które głowiły się nad tym, kto stoi za zagadkowym pojawieniem się fortepianu.

W środę dziennikarze Miami New Times ustalili, że za pojawieniem się fortepianu w tak nietypowym otoczeniu, stoi małżeństwo filmowców. Para oświadczyła, ze pPodobne instalacje umieściła również w kalifornijskiej Dolinie Śmierci, w Gwatemali i na Kostaryce. Mają one być wykorzystane w ostatniej części trylogii „Jezusa z Malibu”, czyli opowieści o zbawiennej mocy muzyki w zwalczaniu kłamstwa. Autorzy twierdzą również, że jest to objaw buntu przeciwko rosnącej roli mediów, upadku sztuki i niewolnictwu przeciętnych ludzi.

W czwartek jednak zgłosił się jednak inny „sprawca” zamieszania. 16-letni Nicholas Harrington twierdzi, że to on jest twórcą instalacji, dzięki której chciał dostać się do słynnej nowojorskiej szkoły dla artystycznych talentów, Cooper Union College. Harrington podkreśla, że nie chciał rozgłosu ale zdecydował się publicznie przyznać do swojego wyczynu, kiedy inni zaczęli sobie przypisywać jego pomysł.

Wciąż więc niewiadomo więc, skąd fortepan wziął się na plaży w Miami.

Władze miasta przyznają jednak,  że instalacja na tyle im się spodobała, że nie mają zamiaru jej usuwać.Przynajmniej tak długo, jak instrument nie będzie stanowił zagrożenia dla żeglugi.

in

Materiał stacji ABC News:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xy7DOkRp4KE[/youtube]

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*