Matki z Neapolu: dłużej otwarte szkoły uchronią nasze dzieci przed mafią

Neapol fot.loome/pixabay.com

Neapol fot.loome/pixabay.com

Matki uczniów z Neapolu apelują o przedłużenie godzin otwarcia szkół i świetlic, nawet do godziny 19, bo w ten sposób można będzie ich zdaniem uchronić dzieci i młodzież przed spędzaniem czasu na ulicach i wciągnięciem w działalność kamorry oraz wojny gangów.

Kobiety z dzielnicy Sanita, które wystąpiły z tą propozycją, przytaczają bezlitosne według nich dane: w ciągu pół roku w porachunkach mafijnych zginęło w mieście 49 osób, wśród nich nastolatki.

„Długi dzień w szkole, by zabrać nasze dzieci z ulicy” – takie jest hasło inicjatywy neapolitańskich matek, których apel poparło 15 miejscowych proboszczów. Razem wystosowali do władz oświatowych list z postulatem wydłużenia dnia w szkole i organizacji aktywności na wzór świetlic.

W oczekiwaniu na odzew kuratorium w niektórych parafiach w odpowiedzi na apel matek już udostępniono sale, gdzie uczniowie mogą po szkole odrabiać lekcje, bawić się, uprawiać sport.

Szkoła oferująca takie zajęcia ocaliłaby dzieci i młodzież przed wpływami neapolitańskiej organizacji przestępczej, kamorry – mówią matki, które zwołały na sobotę w Neapolu manifestację, by domagać się realizacji ich postulatu.

Tylko nieliczne placówki w tej „trudnej dzielnicy”, znajdującej się – jak się zauważa – na terenie działalności kamorry otwarte są do godziny 16.30. W zdecydowanej większości z nich lekcje kończą się około godziny 13-14.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki
Tags: matki, Neapol, szkoła

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*