Malezja. Cudzoziemcy aresztowani za fotografowanie się nago

fot.stockpic/pixabay.com

fot.stockpic/pixabay.com

Malezyjska policja poinformowała w środę o aresztowaniu czworga obywateli państw zachodnich, podejrzanych o fotografowanie się nago na najwyższej górze Malezji, Kinabalu, na kilka dni przed trzęsieniem ziemi, w którym zginęło tam 18 osób.

W sądowym nakazie aresztowania wskazuje się na podejrzenie nieprzyzwoitego zachowania. Joseph Pairin Kitingan, zastępca szefa rządu stanu Sabah, gdzie znajduje się Kinabalu, posunął się dalej, stawiając zarzut, że tragiczne trzęsienie ziemi z 5 czerwca sprowadzili owi cudzoziemcy, którzy – pozując nago do zdjęć – okazali „brak szacunku dla świętej góry”.

Kitingan zapowiedział, że odprawiony zostanie specjalny obrzęd, by „udobruchać ducha góry”.

Epicentrum trzęsienia o sile 5,9 w skali Richtera, jednego z najsilniejszych od dziesiątków lat w tym regionie, znajdowało się w odległości 54 km od Kota Kinabalu, stolicy stanu Sabah w południowo-wschodniej części wyspy Borneo. Ofiary na górze Kinabalu (4095 metrów n.p.m.) to obywatele Singapuru, Malezji, Filipin, Chin i Japonii.

Władze malezyjskie ujawniły, że turyści zatrzymani za nieprzyzwoite zachowanie na Kinabalu 30 maja to dwie Kanadyjki, Brytyjka i Holender. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*