Kolumbia: odzyskano skradziony egzemplarz „Stu lat samotności”

fot.Leonardo Muñoz

fot.Leonardo Muñoz

Odzyskano skradziony egzemplarz pierwszego wydania powieści „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Marqueza – poinformował w piątek w Bogocie szef kolumbijskiej policji Rodolfo Palomino.

Palomino nie powiedział, w jakich okolicznościach policja odzyskała książkę.

Chodzi o jeden z zaledwie 8 tysięcy egzemplarzy „Stu lat samotności”, wydanych w 1967 roku nakładem argentyńskiego wydawnictwa Sudamericana, na dodatek z autografem Marqueza.

Książkę skradziono w ubiegłym tygodniu z gabloty na targach książki w Bogocie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*