Indie. Skrócone pocałunki Jamesa Bonda

Daniel Craig, odtwórca roli Jamesa Bonda fot.Mario Guzman/EPA

Daniel Craig, odtwórca roli Jamesa Bonda fot.Mario Guzman/EPA

Indyjscy cenzorzy uznali, że należy skrócić sceny z pocałunkami w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie – „Spectre” – informuje „Times of India”. W indyjskich kinach Bond nie będzie też mógł używać żadnych niecenzuralnych wyrazów.

Informację na ten temat gazeta opatrzyła ironicznym tytułem, głoszącym, że w Indiach agent 007 „ma tylko połowiczną licencję na całowanie”. Sceny pocałunków Daniela Craiga z Moniką Bellucci i Leą Seydoux skrócono o prawie 50 proc.

„Indyjskiemu urzędowi cenzorskiemu powiodło się to, czego nie potrafił dokonać wywiad brytyjski – powściągnąć legendarne życie seksualne najsłynniejszego fikcyjnego szpiega” – zauważa kpiąco „Times of India”.

„Spectre” wchodzi w piątek na ekrany kin w Indiach. Producent zaakceptował podobno cenzorskie cięcia.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*